Miejski ul najlepszy w „Young Design”

| MAC25 czerwca 2012 | Wydarzenia

W konkursie „Young Design”, w którym bardziej niż konkretny projekt jurorów interesuje osoba projektanta i jego osobowość, zwyciężyła Katarzyna Koprowska z Wrocławia. W nagrodę otrzymała 20 tys. zł. Konkurs organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego odbył się już po raz piąty.

W konkursie „Young Design”, w którym bardziej niż konkretny projekt jurorów interesuje osoba projektanta i jego osobowość, zwyciężyła Katarzyna Koprowska z Wrocławia. W nagrodę otrzymała 20 tys. zł. Konkurs organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego odbył się już po raz piąty.

W tegorocznej edycji wystartowało 46 uczestników z których wyłoniono finałową dziesiątkę. Spośród finalistów jury wyłoniło najlepszą młodą projektantkę, okazała się nią Katarzyna Koprowska z Wrocławia, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, która zajmuje się projektowaniem zrównoważonym i ekologicznym.

– Nagradzamy Katarzynę Koprowską za twórczy powrót do korzeni cywilizacji, za pionierskie i pełne pasji łączenie słów „rolnictwo” i „design”, za zrozumienie nowej roli designu we współczesnym świecie, za odkrycie niszy, która łączy lokalne z globalnym, niszowe z masowym. Za kreowanie i zrozumienie nowych trendów konsumenckich.Za projektowanie wrażliwe, misyjne, głęboko osadzone we własnym kontekście tradycji i kultury, ale też bliskie trendom współczesnego designu – napisali w uzasadnieniu jurorzy konkursu. „Young Design” kładzie duży nacisk na osobowość projektantów, ich zrozumienie potrzeb rynku i umiejętność współpracy z przemysłem.

Laureatka w nagrodę otrzymała m.in. czek na 20 tys. zł, ufundowany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Nagrodę musi przeznaczyć na sfinansowanie wybranej formy zdobywania wiedzy i doświadczeń zawodowych.

W konkursie Koprowska zaprezentowała projekt dziesięcioramkowego ula wielkopolskiego z doczepianymi zewnętrznie matami izolującymi, wykonanymi ze słomy i jednospadowym daszkiem typu Zieleniak. Zastosowana w nim m.in. izolację termiczną, tak potrzebną rodzinie pszczelej w okresie zimy, ale także latem – wówczas izolacja chroni ul przed przegrzewaniem.

Więcej: www.iwp.com.pl

Powiązane artykuły:

Wystartowała 12. edycja konkursu VASCO Integracja 2020

VASCO Integracja

Warszawa | 27 lutego 2020

VASCO Group zaprasza do 12. edycji konkursu VASCO Integracja 2020

Trwa rejestracja do IX edycji International VELUX Award!

Velux zaprasza

Warszawa | 26 lutego 2020

Trwa rejestracja do IX edycji International VELUX Award

Wygraj z presją czasu i zdobądź 1000 euro!

Stań i walcz!

Katowice | 19 grudnia 2018

Druga polska edycja „Roca One Day Design Challenge”.

Weź udział w wyzwaniu Cosentino Design Challenge!

Wyzwanie Cosentino

Almería | 28 listopada 2018

Nowy konkurs promocję kreatywności i talentu w projektowaniu.

Konkurs! Wygraj prenumerat? „Design Alive”

Wygraj prenumeratę!

Liberec | 5 lutego 2014

Konkurs! Policz, na ilu zdjęciach w magazynie nr 9 jest widoczny hotel Ještěd.