Mazda Design 2012. Przełam konwencje

| TEKST PROMOCYJNY

22 maja 2012 | Wydarzenia

Trwa, organizowany przez Mazda Motor Poland, konkurs projektowy Mazda Design 2012. W tym roku uczestnicy konkursu stoją przed zadaniem zaprojektowania niestandardowego miejsca parkingowego lub sprzętu sportowego dedykowanego nowemu modelowi marki – Maździe CX-5. Konkurs prowadzony jest na stronie internetowej www.mazdadesign.pl i potrwa do 10 czerwca.

Trwa, organizowany przez Mazda Motor Poland, konkurs projektowy Mazda Design 2012. W tym roku uczestnicy konkursu stoją przed zadaniem zaprojektowania niestandardowego miejsca parkingowego lub sprzętu sportowego dedykowanego nowemu modelowi marki – Maździe CX-5. Konkurs prowadzony jest na stronie internetowej www.mazdadesign.pl i potrwa do 10 czerwca.

Stwórz To Od Nowa – pod takim hasłem organizowana jest trzecia edycja konkursu Mazda Design adresowanego do projektantów, grafików i architektów oraz osób zainteresowanych projektowaniem. Organizatorzy konkursu czekają na projekt niestandardowego miejsca parkingowego lub sprzętu sportowo-rekreacyjnego. Elementem łączącym obydwie kategorie jest nowy model marki – kompaktowy SUV Mazda CX-5, premierowo zaprezentowany 2 kwietnia.

Konkurs Mazda Design 2012 rozpoczął się 2 kwietnia i potrwa do 10 czerwca. Inicjatywa prowadzona jest na stronie internetowej www.mazdadesign.pl, gdzie uczestnicy mogą wgrywać swoje prace graficzne. Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest ukończenie 18. roku życia.

Projekty konkursowe oceniane będą przez profesjonalne jury. W jego składzie znajdą się Ikuo Maeda – główny projektant Mazdy, Janusz Kaniewski – niezależny car designer (Kaniewski Haute Design), Jan Maciej Kochański – laureat nagrody Grand Prix Mazda Design 2011 i Małgorzata Żmijska – dyrektor programowa Łódź Design Festival, partnera konkursu. Skład jury uzupełni Krystian Herba – mistrz akrobacji rowerowych i zapalony sportowiec.

– Konkurs adresowany jest zarówno do profesjonalistów, jak i osób, które w głowie mają dobre pomysły i chciałyby się nimi podzielić. Paradoksalnie bowiem dla projektanta ciekawsze może być zmierzenie się z tak nietypowym wyzwaniem jak niestandardowy, innowacyjny parking, a dla architekta zaprojektowanie czegoś bez wykorzystania tradycyjnych materiałów budowlanych – mówi przewodniczący jury, Janusz Kaniewski.

Oprócz jurorów, na prace konkursowe swoje głosy będą mogli oddać również internauci. Autor najwyżej ocenionego projektu otrzyma nagrodę. Oficjalne wręczenie nagród i ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi w lipcu br.

NAGRODY W KONKURSIE MAZDA DESIGN 2012:
• Nagroda Grand Prix w kategorii Przestrzeń Miejska, parking dla Mazdy CX-5: 10 tys. zł, weekendowy pobyt na Gdynia Design Days 2012 (7-15 lipca) i prezentacja pracy na wystawie podczas festiwalu
• Nagroda Grand Prix w kategorii Sprzęt Sportowy dla Mazdy CX-5: 10 tys. zł, weekendowy pobyt na Gdynia Design Days 2012 (7-15 lipca) i prezentacja pracy na wystawie podczas festiwalu.
• Wyróżnienie w kategorii Przestrzeń Miejska: zestaw toreb podróżnych Mazda oraz nawigacja samochodowa
• Wyróżnienie w kategorii Sprzęt Sportowy: zestaw toreb podróżnych Mazda oraz nawigacja samochodowa
• Nagroda dla najwyżej ocenionego projektu przez internautów: zestaw toreb podróżnych Mazda oraz nawigacja samochodowa

Powiązane artykuły:

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze listopadowe wydarzenia

Chodźcie z nami!

Warszawa | 31 października 2020

Polecamy najciekawsze listopadowe wydarzenia

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze październikowe wydarzenia

Kierunek: sztuka!

Warszawa | 1 października 2020

Polecamy najciekawsze październikowe wydarzenia

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze wrześniowe wydarzenia

Tu trzeba być!

Warszawa | 30 sierpnia 2020

Zobaczcie, jakie wydarzenia polecamy we wrześniu

Wyjątkowa edycja Gdynia Design Days teraz dostępna dla każdego. Prelegenci już w sieci!

Rozmowy w sieci

Gdynia | 22 sierpnia 2020

Wyjątkowa edycja Gdynia Design Days już na YouTube