MAZDA DESIGN 2012. PRZEŁAM KONWENCJE

TEKST PROMOCYJNY

22.5.2012

WYDARZENIA

Trwa, organizowany przez Mazda Motor Poland, konkurs projektowy Mazda Design 2012. W tym roku uczestnicy konkursu stoją przed zadaniem zaprojektowania niestandardowego miejsca parkingowego lub sprzętu sportowego dedykowanego nowemu modelowi marki - Maździe CX-5. Konkurs prowadzony jest na stronie internetowej www.mazdadesign.pl i potrwa do 10 czerwca.

Stwórz To Od Nowa - pod takim hasłem organizowana jest trzecia edycja konkursu Mazda Design adresowanego do projektantów, grafików i architektów oraz osób zainteresowanych projektowaniem. Organizatorzy konkursu czekają na projekt niestandardowego miejsca parkingowego lub sprzętu sportowo-rekreacyjnego. Elementem łączącym obydwie kategorie jest nowy model marki - kompaktowy SUV Mazda CX-5, premierowo zaprezentowany 2 kwietnia.

Konkurs Mazda Design 2012 rozpoczął się 2 kwietnia i potrwa do 10 czerwca. Inicjatywa prowadzona jest na stronie internetowej www.mazdadesign.pl, gdzie uczestnicy mogą wgrywać swoje prace graficzne. Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest ukończenie 18. roku życia.

Projekty konkursowe oceniane będą przez profesjonalne jury. W jego składzie znajdą się Ikuo Maeda - główny projektant Mazdy, Janusz Kaniewski - niezależny car designer (Kaniewski Haute Design), Jan Maciej Kochański - laureat nagrody Grand Prix Mazda Design 2011 i Małgorzata Żmijska - dyrektor programowa Łódź Design Festival, partnera konkursu. Skład jury uzupełni Krystian Herba - mistrz akrobacji rowerowych i zapalony sportowiec.

- Konkurs adresowany jest zarówno do profesjonalistów, jak i osób, które w głowie mają dobre pomysły i chciałyby się nimi podzielić. Paradoksalnie bowiem dla projektanta ciekawsze może być zmierzenie się z tak nietypowym wyzwaniem jak niestandardowy, innowacyjny parking, a dla architekta zaprojektowanie czegoś bez wykorzystania tradycyjnych materiałów budowlanych - mówi przewodniczący jury, Janusz Kaniewski.

Oprócz jurorów, na prace konkursowe swoje głosy będą mogli oddać również internauci. Autor najwyżej ocenionego projektu otrzyma nagrodę. Oficjalne wręczenie nagród i ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi w lipcu br.

NAGRODY W KONKURSIE MAZDA DESIGN 2012:
• Nagroda Grand Prix w kategorii Przestrzeń Miejska, parking dla Mazdy CX-5: 10 tys. zł, weekendowy pobyt na Gdynia Design Days 2012 (7-15 lipca) i prezentacja pracy na wystawie podczas festiwalu
• Nagroda Grand Prix w kategorii Sprzęt Sportowy dla Mazdy CX-5: 10 tys. zł, weekendowy pobyt na Gdynia Design Days 2012 (7-15 lipca) i prezentacja pracy na wystawie podczas festiwalu.
• Wyróżnienie w kategorii Przestrzeń Miejska: zestaw toreb podróżnych Mazda oraz nawigacja samochodowa
• Wyróżnienie w kategorii Sprzęt Sportowy: zestaw toreb podróżnych Mazda oraz nawigacja samochodowa
• Nagroda dla najwyżej ocenionego projektu przez internautów: zestaw toreb podróżnych Mazda oraz nawigacja samochodowa

Jedna z nadesłanych już konkursowych prac. fot. Materiały prasowe

Jedna z nadesłanych już konkursowych prac. fot. Materiały prasowe

Jedna z nadesłanych już konkursowych prac. fot. Materiały prasowe