MARCEL WANDERS SERWUJE W KLM

TWO

21.12.2010

RZECZY

Marcel Wanders, jeden z najbardziej znanych na świecie projektantów, właściciel marki Moooi, zaprojektował niezwykle elegancką zastawę stołową dla klasy biznes duńskich linii lotniczych KLM.

47-letni Wanders jest Holendrem. Swoje studio projektowe, pracujące dla największych globalnych marek, ma w Amsterdamie. Jego najnowszy projekt to zastawa stołowa dla klasy biznes KLM. Nie ma ona nic wspólnego z tym, co na co dzień widujemy w samolotach. Nie ma tu plastików, folii aluminiowej… Są za to pięknie wykonane porcelana, sztućce, szklanki, tace i serwety.

- Jedno z moich dawnych życzeń zostało spełnione - mówi Wanders. - Będąc częstym pasażerem linii KLM było mi łatwo wczuć się w projekt. Jestem przekonany, że nowa kolekcja zastawy stołowej spełni wysokie oczekiwania klientów klasy biznes.

KLM postawił Wandersowi tylko dwa warunki - zastawa ma być elegancka jak dla drogiej restauracji i w miarę lekka, bo jak wiadomo, im większy ciężar towarów na pokładzie, tym większe spalanie paliwa przez samolot i większa emisja dwutlenku węgla.

Dania na nowej zastawie stołowej będą serwowane w samolotach duńskich linii od 27 marca 2011 roku. Do tego czasu zmieni się całe menu serwowane w klasie biznes KLM.Dania na nowej zastawie stołowej będą serwowane w samolotach duńskich linii od 27 marca 2011 roku. fot. Materiały prasowe

Zastawa będzie używana w klasie biznes linii KLM. fot. Materiały prasowe

Zastawa stołowa jest niezwykle elegancka. fot. Materiały prasowe

- Jedno z moich dawnych życzeń zostało spełnione - mówi Wanders. fot. Materiały prasowe