LUKSUSOWA WIEŻA PRZY ZŁOTEJ

ELIZA ZIEMIŃSKA

12.6.2012

MIEJSCA

Zaprojektowany przez gwiazdę dekonstruktywistycznej architektury Daniela Liebeskinda, najnowocześniejszy w środkowej Europie i jedyny w Polsce wieżowiec mieszkalny, nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Za metr kwadratowy trzeba tu zapłacić od 18 (najniższe piętra) do 50 tys. zł (najwyższe piętro). Łącznie w wieżowcu znajdzie się 251 apartamentów o średniej powierzchni 150 m kw.

Pomimo pewnych opóźnień, prace przy Złotej 44 toczą się w imponującym tempie. Bywa, że na placu budowy przebywa jednocześnie 500 osób! Do tej pory zamontowano 40 proc. paneli elewacyjnych na budynku, a postęp prac wykończeniowych w środku pozwala już na wyobrażenie sobie wnętrz wieżowca. Nic dziwnego, że Orco Property Group, deweloper inwestycji, chce jak najprędzej wykończyć budynek. Otwarcie apartamentu pokazowego jest planowane jeszcze na czerwiec.

Tymczasem ukończono prace nad projektem aranżacji wnętrz ekskluzywnych apartamentów. Przyszły mieszkaniec Złotej 44 będzie miał do wyboru 15 różnych stylizacji. - Kryształowe umywalki w łazienkach, indywidualnie zaprojektowane i wykonane drzwi do kabin prysznicowych, lustra ze szkła i chromu, szafy i garderoby wykonane z egzotycznego drewna "czarna łuska", czy wreszcie podłogi i drzwi z onyksu - tak mieszkają najbogatsi ludzie na świecie, tak też będą mieszkać również najbogatsi ludzie w Polsce - zdradza Alicja Kościesza dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Orco Property Group.

Autorką projektów wnętrz jest Patrycja Zaczyńska, polska architektka wnętrz, która wcześniej pracowała przy wielu prestiżowych projektach, m.in. w Moskwie, Monte Carlo, Londynie i Nowym Jorku. Deweloper zadba nie tylko o kompleksowe wykończenie wnętrz i wyposażenie z najwyższej półki (m.in. sprzęt AGD marki Gaggenau o wartości 77 tys. zł dla każdego apartamentu) ale także zapewni piętro rekreacyjne czy 24-godzinną opiekę consierge.

Więcej: www.zlota44tower.com

Tak będzie wyglądało śródmieście Warszawy po ukończeniu inwestycji. fot. Materiały prasowe

Widok z 45 piętra wieżowca projektu Daniela Liebeskinda. fot. Materiały prasowe

Metr kwadratowy w wieżowcu kosztuje 18-50 tys. zł za m kw. fot. Materiały prasowe

Wieżowiec w trakcie montażu paneli elewacyjnych. fot. Przemek Skrzypczyk