LINOLEUM OD NOWA. KONKURS FORBO NIE TYLKO DLA ARCHITEKTÓW

ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

POZNAŃ 15.4.2020

DESIGN WYDARZENIA

Forbo Flooring Polska – producent linoleum meblowego, ogłasza pierwszy w Polsce konkurs na najlepszą realizację z użyciem linoleum meblowego firmy Forbo. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych polskich projektów oraz realizacji z wykorzystaniem ekologicznego linoleum meblowego w branży wykończenia wnętrz, oraz meblarskiej.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: Najlepszy Projekt i Najlepsze Wykonanie. Mogą w nim wziąć udział zarówno młodzi architekci, projektanci wnętrz, designerzy, a także studenci architektury i ASP, jak również wykonawcy – stolarze oraz producenci mebli. Zgłoszenia realizacji z okresu 2015-2020 składać można do 30 września 2020 roku. Wyniki poznamy w grudniu.

– Nasz konkurs jest odpowiedzią na potrzeby rynku w Polsce – mówi Maciej Kloc z Forbo Flooring Polska. – Producenci mebli szukają dziś ekologicznych materiałów wykończeniowych dobrej jakości. Zależy nam na zapoznaniu architektów, projektantów, designerów i stolarzy z materiałem, który jest szeroko stosowany na całym świecie, natomiast w Polsce, mimo dużego wzrostu sprzedaży, ciągle pozostaje niszowy. Oferujemy wsparcie szkoleniowe, produktowe, merytoryczne i technologiczne przez cały okres projektowania i realizacji.

Nadesłane prace oceniane będą pod kątem zastosowania linoleum meblowego, innowacyjności oraz wysokiego poziomu estetyki. Laureatów konkursu wyłoni jury złożone z ekspertów z różnych dziedzin. Zgłoszenia oceniać będą m.in.: Szymon Hanczar (ASP Wrocław), Dominika Zielińska (Workplace), Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz (Grynasz Studio), Michał Piernikowski (dyrektor Łódź design), Katarzyna Borkowska i Tomek Pydo (Kabo&Pydo), Tomasz Augustyniak, Agata Frątczak (SAW, MADAMA), Aga Kobus i Grzegorz Goworek (Studio.O.), Katarzyna Księżopolska (redaktor naczelna MAGAZIF), Magdalena Federowicz-Boule (SAW, Tremend), Małgorzata Szczepańska (redaktor naczelna Elle Decoration), Anna Grużewska (redaktor naczelna Czas na Wnętrze), Dominika Olszyna (Wp.pl / Wp Dom) i Agnieszka Gruszczyńska-Hyc (redaktor naczelna urządzamy.pl). Przewodniczącym konkursu jest architekt Jacek Tryc – jeden z założycieli Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. Markę Forbo Flooring System w jury będzie reprezentowała Marijke Griffioen ekspertka w dziedzinie Furniture Linoleum.

Na zwycięzców w każdej kategorii konkursu czekają nagroda główna: 5 tys. zł, a także wsparcie medialne i publikacje w prasie. Więcej informacji o konkursie: www.forbo-flooring.pl

Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych polskich projektów oraz realizacji z wykorzystaniem ekologicznego linoleum meblowego w branży wykończenia wnętrz oraz meblarskiej.

Przykłady zastosowania linoleum meblowego firmy Forbo.