LICYTUJ ŚCIANĘ – WSPIERAJ MŁODY DESIGN

EWA TRZCIONKA, WYDAWCA DESIGNALIVE.PL

12.3.2011

WYDARZENIA

Żywa galeria designu Design Alive w klubokawiarni Presso (Zamek Cieszyn) zaprasza do licytowania... ściany. Dochód ze sprzedaży powierzchni zostanie przeznaczony na wsparcie i promocję młodych projektantów. Licytacja trwa do 31 marca 2011 roku.

ŚCIANA znana
Ma prawie 20 m kw. Od 2007 roku zdobi ją grafika Macieja Glogusa opracowana na pierwszą edycję żywej galerii designu Design Alive*. Jest niezwykle rozpoznawalną w mediach i najczęściej fotografowaną ścianą w klubokawiarni Presso, jej zdjęcia obiegły takie magazyny jak "Elle Decoration", "Architektura", "Cztery Kąty", "Dobre Wnętrze", "Weranda", czy dziennikach "Gazeta Wyborcza" i "Rzeczpospolita". Była pokazywana również w TVP i TVN.

ŚCIANA na nowo
Nowa edycja żywej galerii designu Design Alive odmieniła wnętrze klubokawiarni w marcu tego roku. Pojawiły się nowe meble, lampy, dywany i inne elementy wyposażenia - po raz kolejny to najlepszy polski design ostatnich lat. I najlepszy moment na zmianę dekoracji ściany - nową grafikę.

MECENAS
Firma, instytucja lub osoba prywatna, która wygra licytację będzie mogła w widocznym miejscu ściany umieścić swoje logo, nazwę i informacje o objęciu mecenatem młodych projektantów skupionych przy projekcie Design Alive. Pozostała część zagospodarowana zostanie przez utalentowanego młodego projektanta, który w ten sposób otrzyma szansę pokazania się światu.

DANE TECHNICZNE
- powierzchnia ściany: ok. 20 m kw.
- powierzchnia do zagospodarowania przez mecenasa: 10 proc. pow. całkowitej w widocznym miejscu**.
- grafika: opracowana w konsultacji z mecenasem, oparta na idei Design Alive oraz fotografii Luka Jaworskiego***.
- technika: wydruk wielkoformatowy typu fototapeta papierowa lub winylowa

LICYTACJA
Licytacja odbywa się poprzez e-mail. Cena wywoławcza: 2 tys. zł, licytacja trwa do 31 marca 2011 roku. Zgłoszenia przyjmowane są na adres redakcja@designalive.pl, w tytule należy wpisać słowo AUKCJA oraz oferowaną KWOTĘ. W treści nazwę osoby/firmy/instytucji oraz dane do kontaktu (adres, NIP, telefon, osoba do kontaktu).

Kontakt:
Presso sp. z o.o.
ul. Głęboka 34/4
43-400 Cieszyn
tel.:+ 48 33 858 12 64
Osoba do kontaktu: Ewa Trzcionka
kom.: +48 669-064-669
mail: e.trzcionka@presso.com.pl


*) w 2007 roku, pod nazwą Design Alive utworzono pierwszą w Polsce żywą galerię designu – to innowacyjna idea prezentowania polskiego wzornictwa entuzjastycznie przyjęta przez opinię publiczną i media (m.in. TVN, PR Trójka, "Elle Decoration", "Dobre Wnętrze", "Rzeczpospolita", "Gazeta Wyborcza"). Od tamtej pory najlepsze polskie meble, lampy, naczynia, dywany i inne przedmioty stanowią wyposażenie klubokawiarni Presso mieszczącej się w nieprzypadkowym miejscu - w Zamku Cieszyn - jednym z najbardziej aktywnych ośrodków designu w Polsce. Przedmioty-eksponaty opatrzone informacyjnymi metkami zachęcają gości kawiarni do użytkowania, testowania, poznawania i… posiadania. Ten nietypowy projekt promocyjny został w 2008 roku nagrodzony przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w konkursie "Polska Pięknieje - 7 Cudów Unijnych Funduszy". W nowej edycji żywej galerii designu Design Alive wzięły udział najważniejsze polskie marki, dla których design to priorytet. Firmy Meble Vox, Noti, Iker, Moho Design, Iker, Planika, oraz znane studia projektowe Kafti, Puff-Buff, Modelarnia Ceramiczna Kosak to tylko niektóre marki prezentujące najlepsze produkty pod marką Design Alive. W tej edycji współpracuje z nami również japońska marka MUJI, amerykańska Emeco oraz brytyjska Joseph & Joseph.

**) powierzchnia zostanie na życzenie mecenasa zaprojektowana zgodnie z przekazanymi wytycznymi. Miejsce promocyjne jest umiejscowione w dobrze widocznym miejscu.

***) grafika zostanie opracowana przez ilustratora wybranego przez kuratorów Design Alive i zostanie oparta na zdjęciu Luka Jaworskiego, pochodzącego z Cieszyna docenionego w świecie fotografa, sympatyka Design Alive, dobrej duszy klubokawiarni Presso. Zginął w zeszłym roku podczas reporterskiej wyprawy do Afryki.

Od 2007 roku ścianę zdobi grafika Macieja Glogusa opracowana na pierwszą edycję żywej galerii designu Design Alive. fot. Wojciech Trzcionka

Firma, instytucja lub osoba prywatna, która wygra licytację będzie mogła w widocznym miejscu ściany umieścić swoje logo, nazwę i informacje o objęciu mecenatem młodych projektantów skupionych przy projekcie Design Alive. fot. Wojciech Trzcionka

Licytacja ściany odbywa się poprzez e-mail. Cena wywoławcza: 2 tys. zł, licytacja trwa do 31 marca 2011 roku. fot. Wojciech Trzcionka