ŁDF: WYDANIE SPECJALNE „DESIGN ALIVE”

JOANNA SZCZYGIEŁ

ŁÓDŹ 10.10.2014

DESIGN MAGAZYN STYL ŻYCIA WYDARZENIA

Tegoroczny Łódź Design Festival (9-19 października) już po raz trzeci odbywa się pod oficjalnym patronatem "Design Alive". Z tej okazji, jak co roku przygotowaliśmy dla Was kilka niezwykłych wydarzeń, które prezentujemy na portalu. Śledźcie nas codziennie, by być najbliżej łódzkich wydarzeń, poznać opinie, relacje i wyjątkowe autorskie materiały. Ogłaszamy, że w najbliższych dniach Łódź staje się zamiejscową siedzibą redakcji "Design Alive"!

Zaczęliśmy od internetowego przewodnika po Łodzi autorstwa Marcina Mońki, który przy okazji festiwalu zaszywa się tkankę miasta, by odkryć jeszcze więcej, dopełnić festiwalowych emocji i poczuć atmosferę twórczego napięcia. Jego autorski przewodnik zaprowadzi Was w niezwykłe miejsca, które w czasie festiwalu tętnią dyskusją, zabawą i emanują urokiem industrialnej, pofabrycznej Łodzi.

tymienieckiego3_Designalive1fabryka sztuki przy ul. tymienieckiego 3

Kolejnym specjałem będzie kolekcjonerskie wydanie magazynu "Design Alive",  a w nim 124 strony inspirujących obrazów, felietonów, wywiadów i nowości pełnych pięknych idei, które wpisują się w hasło przewodnie tegorocznego festiwalu - "Brave New World".  Do tego zapowiedzi festiwalowych wydarzeń, których przegapić nie wolno, wywiady z ich twórcami oraz okładkowy temat "Kreacje z natury" w osobie architekta Przemo Łukasika, twórcy legendarnego Bolko Loftu.

DA12_Lodz

Przez cały czas trwania festiwalu można także zobaczyć wystawę "Design Alive Awards 2013" prezentującą ideę konkursu oraz jej laureatów. - Po Arena Design w Poznaniu, Gdynia Design Days, katowickim festiwalu Tauron Nowa Muzyka oraz stołecznym Wawa Design Festival to już piąty przystanek tegorocznej edycji projektu Design Alive Awards On Tour, na który składa się wystawa oraz inspirujące spotkania z wyjątkowymi osobistościami świata designu, architektury i sztuki, a jednocześnie ambasadorami konkursu. Łódzki przystanek jest w tym roku wyjątkowy, bo wśród prezentowanych laureatów są twórcy łódzkiego festiwalu: Małgorzata Żmijska (dyrektor programowa) i Michał Piernikowski (dyrektor festiwalu), których w grudniu ubiegłego roku nagrodziliśmy tytułem Animator 2013 oraz wyjątkową statuetką projektu Oskara Zięty - mówi Iwona Gach, dyrektor marketingu i reklamy "Design Alive".

1lodzmałgorzata żmijska i michał piernikowski

Magazyn będzie można otrzymać w łódzkim Centrum Festiwalowym 1 przy ul. Tymienieckiego 3. Tam również w atrium budynku C znajduje się wystawa "Design Alive Awards 2013".

DA12_Lodz17

DA12_Lodz18

DA12_Lodz19

DA12_Lodz22

DA12_Lodz29

DA12_Lodz50