Jeden z samolotów LOT jeszcze z żurawiem. fot. ARC

ŁAPY PRECZ OD ŻURAWIA!

TWO

19.11.2010

BEZ KATEGORII

Na Facebooku powstała grupa "Łapy precz od Żurawia PLL LOT", która zamierza ratować symbol polskich linii lotniczych. Czy się uda?

"Z wielkim zaniepokojeniem czytamy ostatnie doniesienia dotyczące nowego malowania PLL LOT. Powinniśmy mieć powód do radości, że nasz narodowy przewoźnik postanowił pójść w ślady światowych gigantów, takich jak Air France, Virgin Atlantic, Qantas, Singapore Airlines, United Airlines, Alitalia czy Air Berlin i odświeżyć swoje dotychczasowe malowanie. Powyższym przewoźnikiem udało się tego dokonać na wielki plus. A w Locie?... Niestety, nowa koncepcja zakłada całkowite wyeliminowanie kultowego lotowskiego Żurawia z projektu" - czytamy w oświadczeniu na Facebooku.

A dalej: "Według nas, założycieli i członków tej grupy, jest to dramatyczny cios w wizerunek i 80 letnią historię firmy, z uwagi na fakt, że Żuraw świętował w ubiegłym roku swoje 80. urodziny. Wybrany w grudniu 1929 roku, w drodze konkursu, projekt słynnego warszawskiego artysty plastyka, Tadeusza Gronowskiego od tamtego czasu widnieje dumnie na ogonach lotowskich maszyn. Od samego początku Żuraw kojarzył się Polsce i Polakom z nowoczesnością, niezawodnością i punktualnością. Stał się on dla nas symbolem nowomodnej Polski i wskazał okno na świat. Żuraw jest nierozłącznym symbolem Polskich Linii Lotniczych LOT i nie może zostać tak po prostu wymazany z ich wizerunku przez grupę nadto ambitnych pseudo specjalistów".

Do grupy można dołączyć tutaj: Łapy precz od żurawia!