LAMPA LUBI WISIEĆ. NA SZNURZE

MAC

29.11.2010

RZECZY

Minimalistyczną lampę zaprojektowała Włoszka Andrea Francesconi. To propozycja dla tych, którym w domu nie przeszkadzają liny i lubią, gdzie światło rozchodzi się w różnych kierunkach.

Obudowa, w którą wkręca się żarówkę jest ceramiczna, natomiast klosz lampy wykonany jest z dmuchanego, przezroczystego szkła. Zadziwia więc prostota wykonania. Intrygujące jest również sposób, w jaki zawiesza się lampę o wdzięcznym imieniu William. Otóż źródło światła podtrzymuje sznur, który może budzić rozmaite skojarzenia, z tymi ostatecznymi włącznie. A że projektantka lubi zabawy z metaforami (tak przynajmniej deklaruje), tym lepiej gdy oprócz światła jej pomysł może rozwijać także myślenie.

Projekt Williama stworzyła Andrea Francesconi (rocznik 1986), jednak na razie jej lampa nie została wdrożona, i można ją oglądać w galerii Browning w Asolo w prowincji Treviso.

William to zresztą kolejny projekt lamp Francesconi, która m.in. wcześniej stworzyła lampę Blow, wykonaną również z przezroczystego szkła.

Minimalistyczną lampę zaprojektowała Włoszka Andrea Francesconi. fot. ARC

Obudowa, w którą wkręca się żarówkę jest ceramiczna, natomiast klosz lampy wykonany jest z dmuchanego, przezroczystego szkła. fot. ARC