La Chance. Francuski niewymuszony szyk

Stworzona przez Louise Breguet i Jeana-Baptiste’a Souletie marka La Chance ucieleśnia esencję francuskiego, niewymuszonego szyku.

U podłoża jej powstania znalazła się potrzeba przedstawienia szerszej publiczności własnej definicji francuskiego designu. W swoich projektach artyści podejmują się współczesnej interpretacji stylu art déco. Filozofią La Chance jest tworzenie przedmiotów trwałych, będących pokoleniową inwestycją. Każdy mebel marki wytwarzany jest przez rzemieślników z Francji, Włoch i Portugalii, zaś dywany powstają w Indiach.

Najnowsza, limitowana kolekcja obejmuje bestsellery La Chance oferowane w dotąd nieznanych, zapierających dech w piersiach wykończeniach, do których użyto złota, marmuru czy malachitu.

Stylistycznie marka jest głęboko zakorzeniona w art déco, inspirując się Émilem-Jakiem Ruhlmannem – jednym z najbardziej wpływowych europejskich projektantów tego nurtu. Podążając za ideą, że przestrzeń powinna odzwierciedlać osobowość właściciela domu, La Chance oferuje każdy przedmiot w kilku wariantach różniących się pod względem koloru, wykończenia oraz materiału.

Więcej na: www.lachance.paris

Urodzony w Bejrucie projektant Charles Kalpakian bawi się naszym postrzeganiem przestrzeni za pomocą konsoli Rocky, która zmienia się wraz z punktem widzenia obserwatora. Geometryczna, rzeźbiarska forma sprawia, że mebel pełni nie tylko funkcję użytkową, ale również dekoracyjną.

Stołek Bolt to jeden z najbardziej kultowych elementów kolekcji. Charakterystyczną formę tworzą cztery kłody otoczone kontrastowym, metalowym pierścieniem. To prawdziwy paradoks, połączenie brutalności i wyrafinowania. Choć z pozoru jest tylko elementem dekoracyjnym, Bolt okazuje się zaskakująco wygodny, stając się swoistą rzeźbą do codziennego użytku.

Rzeźbiony stolik kawowy Float rzuca wyzwanie naszej percepcji. Masywny, metalowy stożek zdaje się unosić ponad lustrzaną podstawą. Zaprojektował go Luca Nichetto – jeden z najbardziej rozpoznawalnych włoskich projektantów młodego pokolenia. Wykonanie stolika to technologiczne wyzwanie. Stożek toczony jest w warsztacie, w którym niezmienianą od pokoleń techniką wykonuje się również elementy… zegarków! Idealnie błyszczące wykończenie osiągnięto w efekcie specjalnego procesu malowania – takiego samego, jaki wykorzystuje się do pokrywania karoserii samochodów.

Sofa Borghese otrzymała swoją nazwę na cześć rzymskiego parku Villa Borghese. Laserowo cięta, ręcznie gięta stalowa konstrukcja wspierająca trio poduszek przypomina ozdobny krzew. To efekt zamiłowania projektanta, Noé Duchaufourt-Lawrance’a, do kreowania organicznych, modernistycznych kształtów.

Stół Sunday stanowi połączenie masywnych, marmurowych nóg oraz cienkiego blatu. Intrygujący kontrast uzupełniają zaokrąglone krawędzie zapewniające użytkownikom wyjątkowy komfort.

Vulcain to lampa stołowa, na którą składają się doskonale dopasowane detale: klasyczny kształt, szlachetne materiały i wycinane laserowo perforacje, które łagodnie rozpraszają ciepły blask.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wehikuł czasu

Wehikuł czasu

Paryż | 9 stycznia 2024

Hauvette and Madani przenieśli ten paryski apartament w czasie

Dogonić marzenia

Dogonić marzenia

Londyn | 20 grudnia 2023

Ola Jachymiak robi międzynarodową karierę i tworzy wnętrza od Londynu po Paryż!