Krzysztof Candrowicz jest łodzianinem, dyrektorem Łódź Art Center, Fotofestiwalu, festiwalu Łódź Design oraz twórcą europejskiej sieci festiwali fotografii. fot. Adam Słowikowski

KRZYSZTOF CANDROWICZ Z EUROPEJSKĄ NAGRODĄ

MAC


21.9.2011

WYDARZENIA

Dyrektor Łódź Art Center i festiwalu Łódź Design Krzysztof Candrowicz otrzymał prestiżowe wyróżnienie 40 under 40. Tym samym znalazł się w grupie czterdziestu europejskich liderów, wybranych przez europejskie organizacje Europa Nova i Friends of Europe przy udziale Komisji Europejskiej.

W grupie wyróżnionych znaleźli się dyrektorzy międzynarodowych korporacji, uznani w świecie biznesu menadżerowie, eurodeputowani oraz prezydenci miast z państw Unii Europejskiej.

Co roku europejskie organizacje wybierają 40 młodych talentów z Europy w wieku od 30 do 40 lat. Wszyscy wyróżnieni zostają następnie zaproszeni do Paryża i Brukseli na spotkania liderów z bardzo rozmaitych dziedzin, od polityki i biznesu po kulturę i sztukę. Projekt 40 under 40 realizuje Unia Europejska, i jak twierdzą jego pomysłodawcy, jego celem jest "zgromadzenie co roku czterdziestu najwybitniejszych umysłów na kontynencie, które, dzięki zdolności do inspirowania innych, przyczynią się do umocnienia wiodącej roli Europy". Pierwsze spotkanie liderów odbędzie się w grudniu tego roku w Paryżu.

Krzysztof Candrowicz jest łodzianinem, dyrektorem Łódź Art Center, Fotofestiwalu, festiwalu Łódź Design oraz twórcą europejskiej sieci festiwali fotografii. Był również współpomysłodawcą i koordynatorem projektu Łódź - Europejska Stolica Kultury 2016. Otrzymał także tytuł Łodzianina Roku 2007, stając się najmłodszym laureatem tej nagrody.

Więcej: www.lodzartcenter.com