KRAKÓW: PROJEKTOWANIE Z GROLSCHEM

TWO, LB

25.6.2012

WYDARZENIA

Młodzi projektanci z całej Polski spotkali się 17 czerwca na kreatywnych warsztatach w Krakowie. Udział w nich był nagrodą w pierwszym etapie trwającego konkursu Grolsch Bottle Art. W rolę prowadzących wcielili się przedstawiciele polskiego świata designu. Młodzi dizajnerzy mogli z nimi skonsultować swoje projekty z pogranicza sztuki i recyclingu.

Robert Niessner, twórca galerii Prodesigne, wprowadził uczestników w bogaty świat projektanta, który dąży do wywołania emocji u odbiorców swoich projeków. Wiele opowiadał o projektowaniu przestrzeni publicznej. Zachęcał młodych by tworzyli przestrzeń tak, by dawać ludziom pretekst do wspomnień i anegdot.

Warsztat dotyczący komunikacji z mediami prowadzony przez Ewę Trzcionkę, redaktor naczelną magazynu i portalu "Design Alive", spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczestników. Jeden z uczestników stwierdził, że dowiedział się rzeczy, które wielu wydają się oczywiste. - Tu nauczyłem się tego, czego nie uczono w szkole, czyli jak współpracować z mediami i przygotować pakiet prasowy - mówił.

Anna Łoskiewicz, projektantka Beza Projekt, wciągnęła uczestników konkursu Grolsch Bottle Art w dyskusję na temat konieczności specjalizacji. A właścicielka firmy Metaforma, projektantka Reata Kalarus, opowiadała o drodze projektanta na przykładach swoich mebli oraz motywowała młodych ludzi do dalszej twórczej pracy nad konkursowymi projektami.

50 zwycięzców pierwszego etapu konkursu Grolsch Bottle Art zmierzy się teraz w drugim etapie, w którym będą realizować swoje projekty wyposażenia barowego, powstałe z butelek, puszek, kartonów i logotypu znanej z kreatywności marki piwa Grolsch. Już 29 czerwca w Krakowie odbędzie się wystawa zwycięskich prac. Ich autorzy otrzymają nagrody w wysokości: 5000 zł, 3500 zł i 1500 zł.

Najlepsze prace będzie można podziwiać w wybranych lokalach Grolscha w całej Polsce.

Konkurs Grolsch Bottle Art odbywa się w ramach Festiwalu Sztuk Wizualnych Grolsch ArtBoom Festival, największego tego typu wydarzenia, prezentującego w Krakowie sztukę w przestrzeni publicznej.

Ideą konkursu jest promowanie sztuki w przestrzeni miejskiej. Konkurs Grolsch Bottle Art nagradza zaangażowanie i pomysłowość polskich twórców, doceniając to, że podążają własną drogą, w myśl hasła Grolscha: "Życie to sztuka wyboru - Choose interesting". Grolsch od lat wspiera niezależność i kreatywność młodych twórców. Stawia także na niecodzienne projekty obejmujące takie dziedziny, jak m.in. sztuka, film, muzyka, współpracując przy ich realizacji z wieloma partnerami na całym świecie. Marka nagradza i promuje talent oraz umiejętności niezależnych twórców, przyznając im nagrody finansowe i prezentując ich prace na całym świecie.

Patronem konkursu jest "Design Alive".

Więcej www.grolsch.pl oraz http://www.facebook.com/Grolsch.Polska

Udział w warsztatach był nagrodą w pierwszym etapie konkursu Grolsch Bottle Art. fot. Krzysztof Cichuta

Robert Niessner, twórca galerii Prodesigne w Krakowie. fot. Wojciech Trzcionka

Ewa Trzcionka z "Design Alive" opowiadała o współpracy z mediami. fot. Wojciech Trzcionka

Projektantka Reata Kalarus opowiadała o drodze projektanta na przykładach swoich mebli. fot. Krzysztof Cichuta

Patronem konkursu jest "Design Alive". fot. Wojciech Trzcionka