Dla naszych Czytelników mamy trzy figurki: biały model Munny wraz z akcesoriami oraz dwa modele Unipo Series 5 - Speed Demons, a są nimi Oom i Rer. fot. Wojciech Trzcionka

KONKURS: WYGRAJ ZABAWKĘ. I TO JAKĄ!

MAC

23.12.2010

RZECZY

Ogłaszamy konkurs, w którym do wygrania są Designer Toys. Aby wygrać jedną z zabawek, wystarczy w czwartek odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Odpowiedź na nie znajdziecie w portalu DesignAlive.pl.

Designer Toys to nie tylko moda, która przywędrowała do nas kilka lat temu. To również styl życia, kultura, a także środowisko osób, które by zdobyć kolejną upragnioną zabawkę do kolekcji są w stanie poświęcić wiele czasu na poszukiwania. A czasami też wybrać się w podróż. Choćby na zloty kolekcjonerów, gdzie oprócz zabawek pojawiają się także i ich twórcy. Kolekcjonerzy zabawek rekrutują się z różnych środowisk, żadnym ograniczeniem nie jest wiek czy pełnione w społeczeństwie funkcje. Designer Toys to także bardzo demokratyczna forma aktywności - często ich twórcy umożliwiają swoim odbiorcom poczucie uczestniczenia w dużej przestrzeni kulturowej. Zresztą zabawki od czasu do czasu trafiają też na wystawy np. w galeriach.

Aby stworzyć Designer Toy trzeba mieć nie tylko dobry pomysł, ale również odpowiedni materiał. Wzięci projektanci i zarazem producenci (często bowiem projektant grafik na zabawkach jest również ich wykonawcą) często tworzą kolekcje unikatowe, i wówczas zabawka potrafi osiągać na aukcjach zawrotne sumy. Obok kolekcji unikatowych powstają także zabawki produkowane seryjnie (po kilkaset sztuk), jednak po wyprzedaniu takiego modelu ten już więcej nie wraca do produkcji). Designer Toys często są antropomorficzne, przyjmują finezyjne kształty, potrafią i przerazić, a zarazem skłonić do dyskusji. W Polsce rozpowszechnianiem zabawek zajmuje się m.in. portal Subnormal.pl.

Dla naszych Czytelników mamy trzy figurki: biały model Munny wraz z akcesoriami oraz dwa modele Unipo Series 5 - Speed Demons, a są nimi Oom i Rer.

Aby otrzymać jedną z nich, trzeba w czwartek 16 grudnia pomiędzy godz. 12.00 a 14.00 odpowiedzieć na pytanie:

Jak nazywał się projektant, który w latach 90. przerobił popularne figurki G.I. Joe, obdarzając je własnoręcznie wykonanymi głowami, dłońmi, stopami, ubraniami i akcesoriami inspirowanymi modą uliczną?

Osoby chcące wziąć udział w konkursie muszą być zalogowane w portalu DesignAlive.pl.

Nagrodzimy autorów trzech pierwszych poprawnych odpowiedzi. Prosimy je wysyłać na adres: redakcja@designalive.pl.

Sponsorem konkursu jest portal Subnormal.pl.