Uczestnicy będą mieć za zadanie stworzenie projektów zainspirowanych dawnymi, słynnymi wzorami, m.in. Organic Chair by Vitra. fot. Materiały prasowe

KONKURS: MŁODZI I IKONY DESIGNU


MAC


25.5.2012

WYDARZENIA

Przed nami druga edycja konkursu "Młodzi na start". Po raz kolejny młodzi, zdolni twórcy zajmujący się wzornictwem będą mogli rywalizować o główną nagrodę, która wynosi 6 tys. zł. I oczywiście o prestiż.

Podczas tegorocznej edycji konkursu jego uczestnicy zmierzą się z tematyką ikon designu oraz pokazania ich szerszej publiczności. Uczestnicy będą mieć za zadanie stworzenie projektów zainspirowanych dawnymi, słynnymi wzorami. Warunkiem uczestnictwa jest jednak wykonanie mebla inspirowanego klasyką a niej jej skopiowaniem. Konkurs adresowany jest do studentów kierunków związanych z wzornictwem przemysłowym i projektowaniem, jak również absolwentów tych kierunków. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na łamach "Elle Decoration", organizatora konkursu oraz na wystawach pokonkursowych.

Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym można przesyłać do 30 października tego roku. Spośród nich kapituła wybierze najlepsze projekty i zdecyduje o przyznaniu trzech nagród o wartości 6 tys zł, 3 tys. zł i 1 tys. zł.

Konkurs wspierają: Vitra, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Zamek Cieszyn. "Design Alive" jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej: www.mlodzinastart.elledeco.com.pl