KONKURS MAZDA DESIGN 2012 ROZSTRZYGNIĘTY

TWO

3.7.2012

WYDARZENIA

Znamy już wyniki trzeciej edycji Mazda Design. Konkurs, adresowany głównie do architektów i projektantów realizowany był w tym roku pod hasłem "Stwórz To Od Nowa", a jego uczestnicy stanęli przed wyzwaniem zaprojektowania innowacyjnego miejsca parkingowego lub sprzętu sportowego.

Hasło konkursu nawiązywało do najnowszego modelu marki, Mazdy CX-5, który premierowo został zaprezentowany w Polsce w kwietniu br. Mazda CX-5 została zaprojektowana od początku. Ten kompaktowy SUV stał się też główną inspiracją tegorocznej edycji konkursu.

Pomiędzy 2 kwietnia a 10 czerwca na konkurs wpłynęły 263 projekty. W tym - 144 projekty w kategorii "miejsce parkingowe" oraz 116 prac w kategorii "sprzęt sportowy".

Grand Prix za miejsce parkingowe zdobyła Agnieszka Wyrwas za projekt Splash Parking, którego podstawowym założeniem jest uzyskanie efektu zamrożenia samochodu w ruchu, podobnie jak ma to miejsce na fotografiach rejestrujących widowiskowy "water splash" w trakcie rajdów samochodowych. W drugiej kategorii Grand Prix otrzymał Jan Godlewski za projekt sanek inspirowanych stylizacją Mazdy CX-5.

Wyróżnienia otrzymali Patryk Koca za model latawca Mazda Teko oraz Marcin Piłka za miejsce dla samochodu, jakby wykute w parkingowym fundamencie. Nagrodę internautów otrzymała Maria Olizar-Zakrzewska za projekt quada inspirowanego Mazdą CX-5.

Zdobywcy Grand Prix otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 10 tys. zł, możliwość zrealizowania projektu oraz weekendowy pobyt na festiwalu Gdynia Design Days połączony z prezentacją projektu.

W składzie jury znaleźli się m.in. Ikuo Maeda - główny projektant Mazdy i projektant samochodów Janusz Kaniewski (przewodniczący jury). Podsumowując tegoroczną edycję konkursu, japoński projektant podkreślił, że - poziom prac był bardzo zróżnicowany.

- Doceniam zaangażowanie wszystkich uczestników - niektóre projekty były przygotowywane niezmiernie szczegółowo. Wraz z pozostałymi członkami jury wybraliśmy zgłoszenia, które najlepiej oddały motywy stylizacji Mazdy lub wręcz dodały im nowego charakteru i ekspresji - stwierdził Ikuo Maeda.

Więcej: www.mazdadesign.pl

Miejsce parkingowe dla Mazdy CX-5 - autor Agnieszka Wyrwas. fot. Materiały prasowe

Sanki Mazda - autor Jan Godlewski. fot. Materiały prasowe

Miejsce parkingowe dla Mazdy CX-5 - autor Marcin Piłka. fot. Materiały prasowe

Latawiec Mazda Teko - autor Patryk Koca. fot. Materiały prasowe