Grupa Wzorro, czyli Marcin Krater, Katarzyna Pełka i Natalia Jakóbiec, poprowadzą warsztaty projektowe. fot. Materiały prasowe

KATOWICE: PREZYDENCJA I KULTURALNA AKCJA

MM13.7.2011

WYDARZENIA

Do 20 lipca można zapisywać się na warsztaty organizowane podczas TAKK!, czyli Tymczasowej Akcji Kulturalnej Katowice. Wszystkie wydarzenia akcji zaplanowano do końca wakacji w Rondzie Sztuki i przestrzeni miejskiej Katowic. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal DesignAlive.pl.

Z początkiem lipca rozpoczęła się polska prezydencja w Unii Europejskiej. A wraz z nią dziewięć polskich miast realizuje specjalny program kulturalny. Wśród wydarzeń poświęconych polskiej prezydencji znalazł się projekt katowickiej galerii Rondo Sztuki, współorganizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Audiowizualny, Miasto Katowice i Akademię Sztuk Pięknych. - TAKK! to tymczasowy, interdyscyplinarny i interaktywny klub kulturalny, który przez pięć letnich tygodni stanie się platformą spotkania dla sztuki, designu, fotografii, muzyki, komiksu i architektury. Program projektu w katowickim Rondzie Sztuki został podzielony na dwa bloki: działania i prezentacje. Działania to cykl warsztatów/interakcji, wykorzystujących różne dziedziny sztuki i pobudzających odbiorców kultury do działania. Prezentacje skupiać się będą na ukazywaniu różnorodności współczesnej kultury i wpływu jaki wywiera na nasze życie - informują organizatorzy.

Uczestnicy akcji będą się interesować miastem i jego przestrzenią. Do projektu zostali zaproszeni goście spoza Katowic oraz artyści działający na Górnym Śląsku. Wszystko po to, by lepiej zrozumieć specyfikę Katowic a także spojrzeć na niej z nieco innej perspektywy.

Podczas Tymczasowej Akcji Kulturalnej Katowice zaplanowano mnóstwo warsztatów, związanych z recyklingiem, muzyką, food designem, komiksem, sztuką a także specjalne warsztaty dla najmłodszych. Poprowadzą je m.in. Justyna Kucharczyk, Grupa Wzorro, Cecylia Malik, Paweł Szeibel i Ronnie Deelen. Zapisy potrwają do 20 lipca. Cała akcja wystartuje 29 lipca i potrwa do 2 września. Podczas akcji będzie można wziąć udział również w specjalnych koncertach, jakie przez miesiąc wypełnią miejskie przestrzenie Katowic.

TAKK! jest częścią Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011. W programie znajduje się ponad 1000 projektów artystycznych, 60 wydarzeń cyklicznych, w których organizację zaangażowanych jest przeszło 170 organizacji partnerskich.

Szczegóły: www.rondosztuki.pl