Już jest! Letni numer „Design Alive”, a w nim 10 wyjątkowych miejsc na nasze 10. urodziny

U progu upalnego lata my mamy dla Was coś orzeźwiającego – urodzinowy, 30. numer „Design Alive” w roku naszych 10. urodzin. Tym razem będzie o polaryzacji, manifestach architektonicznych, genezie geniuszu, ruchu i… marzeniach.

Z urodzinowej wkładki „DA” poznacie 10 obiektów, które w naszej opinii tchnęło wyjątkowość w nasze życie i krajobraz Polski. Kogo tu nie ma! Ale to sprawdźcie już sami… Z numeru dowiecie się też, że architektura to przede wszystkim umiejętność dialogu, o czym opowiadają nam właściciele studia BBGK. Przeczytacie ponadto ostatni, dotąd nie publikowany, wywiad z architektonicznym geniuszem, Aleksandrem Frantą.

W letnim numerze podwoje otwiera dla nas Dom Kwadrantowy, budynek tak idealny, że aż zapierający oddech, będący manifestacją konsekwencji i bezkompromisowości, o której opowiadają właściciele, architekt Robert Konieczny i architekt wnętrz Adam Pulwicki. Nie wychodząc z kręgu architektury polecamy też lekturę inaugurującego cyklu pt. „Konteksty” autorstwa Tomka Malkowskiego. Dowiecie się z niego, dlaczego architektura czasem rusza z podstaw i jakie są tego skutki.

A ponadto… Artur Śleziak, współzałożyciel marki Chors, opowiada dlaczego pasja nigdy nie jest w stanie zastąpić wiedzy i doświadczenia, a my sprawdzamy, gdzie jest obecna Vasina Maćkowiak, kiedy jest nieobecna. Odwiedzamy też Saint Tropez! Oczywiście to warszawskie, należące do Lukullusa. Wnętrze lodziarni uwiecznione na zdjęciach to uczta dla oczu. Podobnie jak sesja wykonana przez Jacka Kołodziejskiego, który sfotografował… szmaragdy i krokodyle!

A na deser wywiad z Filipem Pągowskim. Znany artysta w rozmowie z Ewą Trzcionką mówi o światowej polityce, obowiązkach obywatelskich, pogłębiającym się ekstremizmie, wychowaniu i edukacji.

Jest też garść nowości modowych i pięknych przedmiotów, wybraliśmy godne uwagi wystawy i zaprezentowaliśmy nagrodzone najpiękniejsze książki minionego roku.

Magazyn można kupować w salonikach prasowych. Dostępny jest też w naszym sklepie, z bezpośrednią dostawą do domu: tutaj

no images were found

Powiązane artykuły:

Już jest nowy numer „DA Home”! A w nim piękna Polska

Polska!

Warszawa | 4 listopada 2020

Już jest nowy numer „DA Home”! A w nim piękna Polska

Jesienny magazyn „Design Alive” już w sprzedaży. Pełen esejów wielkich umysłów, pięknych idei oraz nietuzinkowych wnętrz

Normalność

Warszawa | 30 września 2020

Jesienny numer „DA" już w sprzedaży. Z dodatkiem pełnym esejów!

Pobierz za darmo wydanie cyfrowe wiosennego Design Alive pod hasłem „Miłość”! Udostępniamy też archiwalne numery w wersji cyfrowej – #zostańwdomu

Miłość

Warszawa | 18 marca 2020

Magazyn Design Alive nr 32 dostępny za darmo!

Oto najnowszy magazyn „DA Home” – trzecie wydanie specjalne „Design Alive” poświęcone wnętrzom

O wnętrzach

bielsko-Biała | 19 maja 2019

Już jest trzeci numer „DA Home", wydanie specjalne „DA" o wnętrzach.

Wiosenny numer „DA” już w sprzedaży. Rozpoczynamy świętowanie naszych 10. urodzin!

Na urodziny

Bielsko-Biała | 13 marca 2019

Już jest: świeży, nowy, wiosenny. Magazyn „DA" nr 29.

Z tęsknoty za swoim miejscem. Nowy dom „DA”

Nowy dom "DA"

Bielsko-Biała | 23 grudnia 2018

Zapraszamy do naszej nowej redakcji.