JUŻ JEST! LETNI NUMER „DESIGN ALIVE”, A W NIM 10 WYJĄTKOWYCH MIEJSC NA NASZE 10. URODZINY

REDAKCJA

BIELSKO-BIAŁA 2.7.2019

ARCHITEKTURA DESIGN LUDZIE MAGAZYN MIEJSCA MODA RZECZY STYL ŻYCIA SZTUKA WYDARZENIA

U progu upalnego lata my mamy dla Was coś orzeźwiającego - urodzinowy, 30. numer „Design Alive" w roku naszych 10. urodzin. Tym razem będzie o polaryzacji, manifestach architektonicznych, genezie geniuszu, ruchu i… marzeniach.

Z urodzinowej wkładki „DA" poznacie 10 obiektów, które w naszej opinii tchnęło wyjątkowość w nasze życie i krajobraz Polski. Kogo tu nie ma! Ale to sprawdźcie już sami... Z numeru dowiecie się też, że architektura to przede wszystkim umiejętność dialogu, o czym opowiadają nam właściciele studia BBGK. Przeczytacie ponadto ostatni, dotąd nie publikowany, wywiad z architektonicznym geniuszem, Aleksandrem Frantą.

W letnim numerze podwoje otwiera dla nas Dom Kwadrantowy, budynek tak idealny, że aż zapierający oddech, będący manifestacją konsekwencji i bezkompromisowości, o której opowiadają właściciele, architekt Robert Konieczny i architekt wnętrz Adam Pulwicki. Nie wychodząc z kręgu architektury polecamy też lekturę inaugurującego cyklu pt. „Konteksty” autorstwa Tomka Malkowskiego. Dowiecie się z niego, dlaczego architektura czasem rusza z podstaw i jakie są tego skutki.

A ponadto... Artur Śleziak, współzałożyciel marki Chors, opowiada dlaczego pasja nigdy nie jest w stanie zastąpić wiedzy i doświadczenia, a my sprawdzamy, gdzie jest obecna Vasina Maćkowiak, kiedy jest nieobecna. Odwiedzamy też Saint Tropez! Oczywiście to warszawskie, należące do Lukullusa. Wnętrze lodziarni uwiecznione na zdjęciach to uczta dla oczu. Podobnie jak sesja wykonana przez Jacka Kołodziejskiego, który sfotografował… szmaragdy i krokodyle!

A na deser wywiad z Filipem Pągowskim. Znany artysta w rozmowie z Ewą Trzcionką mówi o światowej polityce, obowiązkach obywatelskich, pogłębiającym się ekstremizmie, wychowaniu i edukacji.

Jest też garść nowości modowych i pięknych przedmiotów, wybraliśmy godne uwagi wystawy i zaprezentowaliśmy nagrodzone najpiękniejsze książki minionego roku.

Magazyn można kupować w salonikach prasowych. Dostępny jest też w naszym sklepie, z bezpośrednią dostawą do domu: tutaj