Praga poszukuje twórcy, który zaprojektuje taksówki poruszające się po mieście. fot. Materiały prasowe

JOE LE TAXI. W PRADZE


MM

8.3.2011

WYDARZENIA

O tym, jak będą w przyszłości wyglądać taksówki poruszające się po Pradze, możesz zdecydować również i ty. Firma Dassault Systèmes oraz magazyn AutoDesign&Styling ogłosiły bowiem konkurs dla projektantów, zarówno zawodowców jak i amatorów. Jedynym kryterium jest wiek - osoba uczestnicząca w konkursie nie może mieć ukończonych 35 lat.

Temat konkursu wydaje się bardzo intrygujący - otóż uczestnicy będą przedstawiać własne projekty dla taksówek, które poruszają się po Pradze. Organizatorzy sugerują, aby projekty nawiązywały do symboliki i charakteru czeskiej stolicy. Oraz oczywiście spełniały wymagania, specyficzne dla pojazdów, jakimi są taksówki. - Dassault Systèmes Design Challenge chce wspierać młodych projektantów. Chcielibyśmy zwrócić uwagę na młode talenty i pomóc im zdobyć cenne doświadczenie oraz kontakty. Będziemy szczęśliwi, jeśli konkurencja pobudzi kreatywność projektantów młodego pokolenia - mówi Miloš Korvas z Dassault Systèmes, współorganizator konkursu.

Konkurs ma charakter otwarty, a na projekty organizatorzy czekają do końca sierpnia tego roku. O tym, który projekt okaże się najlepszy, dowiemy się w październiku. Autor najlepszego projektu otrzyma 1000 euro, dwa pozostałe nagrodzone pomysły zostaną wyróżnione sumami 500 i 300 euro.

Więcej: www.auto-design.cz