JESIENNY NUMER „DESIGN ALIVE” JUŻ W SPRZEDAŻYEWA TRZCIONKA, REDAKTOR NACZELNA

6.9.2012

ARCHITEKTURA BEZ KATEGORII DESIGN LUDZIE MIEJSCA MODA OPINIE RZECZY STYL ŻYCIA SZTUKA WYDARZENIA

W nowym numerze magazynu "Design Alive" piszemy o nowym obliczu luksusu i naszych tęsknotach za prawdziwymi emocjami, smakami, zapachami. To numer pełen zmysłowych wnętrz, organicznych kosmetyków, (est)etycznej mody, emocjonujących samochodów, charyzmatycznych ludzi.

"Luksusowym jest to, co nieosiągalne, a nie to, co najbardziej wystawne. Luksus zmienia oblicze na ludzkie i skromne, w momencie, gdy podstawowe wartości stają się dobrem rzadkim. To powrót do esencji i namacalności życia, jego szczerego, i autentycznego smakowania". Tak o luksusie pisze Olga Nieścier, która w artykule "Estetyka momentu" mówi o tendencjach w dzisiejszej modzie.

Polecamy również projekty Philippe'a Malouina oraz Jamiego Hayona, brzmienie ikon Piotra Metza, kulinarne "protesty" Jana A.P. Kaczmarka i Modesta Amaro, naturalne kosmetyki, zmysłowe technologie Agnieszki Szóstek oraz miejsca, gdzie czas płynie wolniej - galerię Rossany Orlandi, spa w Patagonii, dom nad Pacyfikiem i klasyczną alpejską chatę z zaskakującymi wnętrzami.Zastanawiam się jednak, co w sferze samej estetyki czeka nas jutro? Co stanie się, gdy dokona się cyfrowa rewolucja, o której pisze Marcin Mońka w materiale "Trzecia Rewolucja Przemysłowa"? Czy to koniec kreatorów i marek? Przecież mając drukarkę 3D każdy stworzy własny kubek czy sukienkę. Jak będzie wyglądała ta estetyka demokratyczna? No cóż, czas pokaże.

A póki co, cieszmy się jesienią, zadbajmy o siebie i to, co dziś luksusowe: wolny czas i celebrowanie chwili.

Magazyn z hasłem przewodnim "Nowe oblicze luksusu" liczy 96 stron, kosztuje 18 zł.

Magazyn znajdziesz: tutaj
Prenumeratę zamówisz: tutaj

Magazyn nr 4 jest już w sprzedaży. fot. Łukasz Potocki

W kwartalniku wywiad ze słynnym hiszpańskim projektantem Jamiem Hayonem. fot. Presso Media+Design

Olga Nieścier w artykule "Estetyka momentu" mówi o tendencjach w dzisiejszej modzie. fot. Presso Media+Design

W numerze również spora dawka architektury i wnętrz. fot. Presso Media+Design