Architektka i urbanistka Jola Starzak będzie gościem spotkania Internity Insights. fot. Materiały prasowe

INTERNITY INSIGHTS FEAT. JOLA STARZAK


MAC

23.5.2012

WYDARZENIA

Przed nami druga odsłona cyklu Internity Insights, czyli spotkań z przedstawicielami branż kreatywnych. Gościem wydarzenia w warszawskim Salonie Internity Duchnicka będzie architektka i urbanistka Jola Starzak. Patronem jest "Design Alive".

Nowy cykl Master Class wystartował wiosną tego roku, a do współpracy zaprasza reprezentantów bardzo rożnych dziedzin i profesji, wśród nich projektantów, przedstawicieli biznesu, trendsetterów czy trendwatcherów. Gościem pierwszego spotkania była Zuzanna Skalska, teraz z publicznością spotka się Jola Starzak, która po studiach architektonicznych (na Wydziale Architektury na Akademii Architektury i Urbanistyki w Rotterdamie, Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej) oraz urbanistycznych (na Wydziale Planowania Przestrzennego na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Tilburgu w Holandii) pracowała jako architekt dla pracowni Korteknie Stuhlmacher Architecten w Rotterdamie.

Projektowała budynki mieszkaniowe oraz użyteczności publicznej w Holandii, Belgii i Szwajcarii. Angażowała się w pracę ze studentami, m.in. jako wykładowca na Wydziale Architektury - Interiors, Buildings and Cities na Uniwersytecie Technicznym w Delft, badając zależności pomiędzy projektowaniem budynków i przestrzeni urbanistycznych a zmianami zachodzącymi we współczesnej kulturze i życiu publicznym. W tej chwili Jola Starzak prowadzi pracownię projektową Atelier Starzak Strebicki a także wykłada w School of Form w Poznaniu.

Spotkanie z architektką i urbanistką zaplanowano na 11 czerwca w warszawskim Salonie Internity Duchnicka (ul. Duchnicka 3). Temat spotkania brzmi: "Do you do domestic design?" Początek o godz. 18.00. "Design Alive" jest patronem medialnym wydarzenia.

W spotkaniu mogą wziąć udział zarejestrowani uczestnicy. Formularz dostępny jest w zakładce Aktualności na stronie: www.internitysa.pl