GROLSCH NAGRODZIŁ PROJEKTANTÓWMAC5.7.2012

WYDARZENIA

Znamy już laureatów konkursu Grolsch Bottle Art. Autorami najlepszych projektów okazali się Paweł Szurek, Adam Kruszyński oraz Tomasz Smutek. W nagrodę otrzymali nie tylko czeki (w sumie na 10 tys. zł) i możliwość prezentowania swoich obiektów w wybranych lokalach marki Grolsch ale również szansę na staż w firmie projektowej Prodesigne. Konkurs odbywał się pod patronatem "Design Alive".

Finał konkursu Grolsch Bottle Art odbył się pod koniec czerwca w Krakowie, gdy młodzi twórcy zaprezentowali swoje realizacje. A przypomnijmy, że finaliści mieli zaledwie tydzień na "zmaterializowanie" swoich prac od momentu ogłoszenia listy finalistów - wcześniej prezentowali jedynie wstępne ich projekty. Do stworzenia unikatowych projektów wyposażenia barowego z pogranicza sztuki użytkowej i recyklingu posłużyły im puszki, kegi czy butelki matki Grolsch. Jury nie miało wątpliwości i pierwsze miejsce przyznało Pawłowi Szurkowi za instalację barową pod nazwą jeleń.

- Nagrodziliśmy szalenie pozytywny przekaz tej ozdoby barowej, bezpretensjonalność, a także doskonałe wykonanie. Wykorzystanie elementów związanych z firmą Grolsch, butelek czy kapsli wystąpiło w sposób nienachalny i z poczuciem humoru - przyznaje Małgorzata Gołębiowska, przewodnicząca konkursowego jury.

Z kolei drugie miejsce i nagrodę 3 000 zł przyznano projektowi lampy autorstwa Adama Kruszyńskiego. Jego pracę doceniono "za estetyczną stylizację oświetlenia w sposób bardzo świadomy nawiązującą do perwersyjnie kiczowatych lamp witrażowych na łańcuchach, ale także za ducha retro klasyki. Zielony klosz ze sprasowanych butelek ma w sobie dużą dozę szlachetności" - uzasadniło swój werdykt jury.

Trzecia nagroda trafiła w ręce Tomasza Smutka za lampiony z puszek. Jego pomysł urzekł jurorów "prostotą i wyrafinowaniem. Wzory dziurkowane w puszcze powielające elementy grafiki Grolscha, zostały wykonane z precyzją, prześwietlone światłem świecy ażurowe prześwity wywołują wrażenie niezwykłej aury roztaczającej się wokół i właśnie element kreacji klimatu został doceniony" - uzasadnili jurorzy.

Zrealizowane projekty już wkrótce będzie można podziwiać w wybranych lokalach Grolscha w całej Polsce.

Więcej: www.artboomfestival.pl

Pierwsza nagroda przypadła w udziale Pawłowi Szurkowi za projekt Jeleń. fot. Materiały prasowe

Drugą nagrodę przyznano Adamowi Kruszyńskiemu za projekt lampy. fot. Materiały prasowe

Lampion Tomasza Smutka, wyróżniony w konkursie III nagrodą. fot. Materiały prasowe

Wyróżnienie otrzymały Małgorzata Kącka i Magdalena Romanowska za projekt baru. fot. Materiały prasowe