GIULIO CAPPELLINI NA OTWARCIU DCK

MM

8.5.2012

WYDARZENIA

Wykłady, spotkania, dyskusje, wystawy, happeningi - takie atrakcje czekają na wszytskich tych, którzy zdecydują się odwiedzić Design Centrum Kielce podczas inauguracji ośrodka, zaplanowanej na czerwiec. Patronem wydarzenia jest "Design Alive".

Inauguracyjny weekend przypada w dniach 23-24 czerwca. - Design Centrum Kielce to nowa stacja na mapie międzynarodowych instytucji promujących design. Powstałe w budynkach dawnego więzienia, DCK otwiera wolność kreatywnego myślenia, skupiając wokół siebie projektantów, artystów i wizjonerów z kraju i zagranicy, by przez wspólną działalność wnieść nowe spojrzenie na design i jego dynamiczny rozwój - przyznają pomysłodawcy placówki. Warto pamiętać, że DCK nie powstałoby, gdyby nie postać Marka Cecuły, znanego ceramika, który w swoim rodzinnym mieście postanowił współtworzyć ośrodek promieniujący nie tylko na lokalne środowiska, ale otworzył się niemal na cały świat.

Przez dwa dni, 23 i 24 czerwca na odwiedzających czekają rozmaite atrakcje: okolicznościowy wykład wygłosi Giulio Cappellini, projektant, naukowiec i przedsiębiorca od lat związany z autorską marką z Mediolanu. Dla Cappellini pracowali bądź wciąż pracują m.in. Jasper Morrison czy Tom Dixon.

Ponadto organizatorzy przygotowali trzy towarzyszące inauguracji ekspozycje i warsztaty. - Pokażemy proces tworzenia designu publiczności polskiej nie związanej z branżą, a która poprzez swoje artystyczne pasje chce poznawać wzornictwo i jego wpływ na nasze życie codzienne - deklarują twórcy DCK.

Więcej: www.designcentrumkielce.com

Design Centrum Kielce powstało w budynkach dawnego więzienia. fot. Wojciech Trzcionka

DCK promowało się podczas zakończonych właśnie targów deisgnu w Mediolanie w strefie Ventura Lambrate prezentującej najnowsze trendy i najbardziej kreatywnych twórców. fot. Wojciech Trzcionka

Słynny Giulio Cappellini będzie gościem otwarcia DCK. fot. Materiały prasowe