Geberit i jego oaza spokoju na Łódź Design Festivalu

Łódź | tekst promocyjny

6 października 2016 | Design | Wydarzenia |

„Tożsamość” to hasło 10. jubileuszowej edycji Łódź Design Festival, która rozpocznie się już 13 października w Łodzi. Partnerem wydarzenia jest Grupa Geberit, która dla uczestników festiwalu, przygotowała wydarzenia specjalne.

Podczas kilkudniowego święta designu na odwiedzających festiwal będzie czekać specjalnie zaprojektowana na tę okazję oaza spokoju Geberit, w której zaprezentowane zostaną produkty marek należących do Grupy: Koło, Keramag i Geberit. Prezentowana wystawa, to znakomite połączenie natury z nowoczesnością i funkcjonalnością produktów, zamontowanych w niecodzienny sposób, wśród bujnej roślinności. Wśród prezentowanych produktów znajdą się między innymi: toalety myjące Geberit AquaClean, moduł sanitarny Geberit Monolith, designerskie odpływy liniowe Geberit CleanLine, a także kolekcje ceramiki i mebli łazienkowych z Koło i Keramag: LIFE!, Traffic, MYDAY i Citterio.

Obecność Grupy Geberit podczas festiwalu, to nie tylko prezentacja produktów, ale również zaangażowanie w dyskusje na temat tożsamości i designu. Podczas festiwalu odbędzie się panel dyskusyjny Od pomysłu do sukcesu, czyli jak zamienić projekt na biznes, prowadzony przez dr inż. technologii drewna – Michała Roszkowskiego, projektanta konceptu meblowego Koło Twins, który w tym roku otrzymał wyróżnienie Must Have oraz Red Dot Design Awards. Podczas festiwalowych dni, Geberit zorganizuje również warsztaty Pecha Kucha – czyli jak opowiadać o designie, podczas których zaprezentowane zostaną sposoby praktycznego tworzenia prezentacji dla zawodów kreatywnych.

Miasto Łódź, w którym odbywa się festiwal, to doskonała przestrzeń do opowiadania o miejskiej tożsamości, dlatego marka Koło, wspólnie z Gośćmi i uczestnikami festiwalu poszuka odpowiedzi na pytanie, co kształtuje tożsamość miejsc, w których żyjemy. Podczas festiwalu odbędą się dwa spacery zorganizowane w ramach projektu „Nie olewamy miasta”, podczas których KOŁO kultury miejskiej przybliży i w oryginalny sposób pokaże łódzką przestrzeń miejską. Tematyczne spacery zabiorą uczestników w podróż szlakiem łódzkich murali oraz łódzkiego modernizmu. Dopełnieniem spacerów będzie pokaz filmu „Medianeras” w reżyserii Gustavo Taretto oraz połączona z nim debata na temat przestrzeni i tempa życia nowoczesnego miasta.

Powiązane artykuły:

Szwajcarska jakość

Szwajcarska jakość

Warszawa | 10 grudnia 2020

Architektka Bibianna Stein-Ostaszewska odmieniła biuro Evoltec

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze wrześniowe wydarzenia

Tu trzeba być!

Warszawa | 30 sierpnia 2020

Zobaczcie, jakie wydarzenia polecamy we wrześniu


Podczas 13. edycji Łódź Design Festivalu poszukamy przepisu na dobre życie

Dobre życie

łódź | 2 maja 2019


Podczas 13. edycji ŁDF poszukamy przepisu na dobre życie.

Błazen designu przyjeżdża do Łodzi

Błazen designu

łódź | 15 maja 2018

Jamie Hayon z najważniejszych kreatorów współczesności.