Jeden z projektów prezentowanych na wystawie. fot. Materiały prasowe

GDYNIA PREZENTUJE FINAŁOWE SKRZYNKI

MM

22.8.2011

WYDARZENIA

To już finał Gdynia City Transformers, czyli konkursu na skrzynki energetyczne zlokalizowane w przestrzeni publicznej miasta. Do 21 sierpnia można oglądać najciekawsze projekty, które przystąpiły do konkursowych zmagań.

Finałowe projekty trafiły na ekspozycję w Galerii Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Tegoroczna edycja konkursu postawiła przed uczestnikami zadanie polegające na stworzeniu projektów wzorniczych nadających dobrze wpisującą się w otoczenie formę ulicznym skrzynkom energetycznym zlokalizowanym w rejonie ścisłego centrum Gdyni.

- Zależy nam na tym, aby wykorzystując kreatywność projektantów podnosić jakość gdyńskiej przestrzeni publicznej. Design w przestrzeni miejskiej to nie tylko modny ostatnio temat, ale przede wszystkim pole do popisu dla pomysłowych twórców i cenne narzędzie kształtowania wizerunku miasta oraz całego regionu. Widzimy również, że temat budzi zainteresowanie wśród przedsiębiorców - mówi Ewa Janczukowicz-Cichosz, reprezentująca Centrum Designu Gdynia, które działa w ramach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

Ekspozycję można oglądać do 21 sierpnia. Tworzy ją 12 projektów osłon na skrzynki energetyczne, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu. Wyboru projektów dokonało jury pod przewodnictwem Marka Adamczewskiego z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Spośród 12 prac, które znalazły się w finale konkursu jury przyznało nagrody trzem pracom. Z uwagi na brak projektu, który spełniłaby wszystkie kryteria oceny w najwyższym stopniu jury zdecydowało nie przyznawać pierwszej nagrody. Zespół oceniający postanowił przyznać równorzędnie dwa drugie miejsca dla pracy autorstwa Aleksandra Bielawskiego oraz wspólnej pracy Urszuli Patalas i Urszuli Ramus.

Portal DesignAlive.pl jest patronem medialnym konkursu.