Konkurs ma charakter otwarty, mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni projektanci. fot. Materiały prasowe

GDYNIA: ENERGETYCZNE SKRZYNKI OD PROJEKTANTA

MAC

5.7.2011

WYDARZENIA

Gdynia mówi stanowcze "nie!" nieestetycznym i mało przyjaznym skrzynkom energetycznym. Dlatego miasto organizuje konkurs, w którym do wygrania są nie tylko pieniądze. Najlepsze pomysły mają szansę na realizację. Patronat nad konkursem objął portal DesignAlive.pl.

Konkurs City Transformers ogłosiło miasto Gdynia wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, przy którym powstaje Centrum Designu Gdynia. Organizatorzy jasno określają konkursowy cel: stała się nim "zmiana nieestetycznych skrzynek energetycznych w ciekawe wizualnie, dobrze wpisujących się w otoczenie obiekty. Jest to również kolejny krok miasta, które chce ulepszać swoje oblicze przy wykorzystaniu kreatywności projektantów i dobrego designu".

Konkurs ma charakter otwarty, mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni projektanci. Główna nagroda wynosi 3 tys. zł, a zwycięska praca ma szansę na wdrożenie i wpisanie się w miejski krajobraz Gdyni. Organizatorzy czekają na prace do 3 sierpnia. Natomiast rozstrzygnięcie konkursu - poprzedzone wystawą najciekawszych wizualizacji przetransformowanych skrzynek energetycznych w Galerii Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni - odbędzie się 19 sierpnia.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu, regulamin raz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.ppnt.gdynia.pl.

Designalive.pl jest patronem medialnym konkursu.