GDYNIA: BULWAR DLA DESIGNU I ZABAWY

MAC

18.2.2011

WYDARZENIA

Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów "PoCoTo" z Gdyni w swoim mieście planuje duże, tygodniowe wydarzenie latem tego roku. Na kilka dni bulwar nadmorski zmieni się nie do poznania.

- Jesteśmy młodymi projektantami i fascynatami projektowania. Pochodzimy z Pomorza, lub osiedliśmy tu i chcemy z tym miejscem wiązać swoją przyszłość. Chcemy aby powstała tu przestrzeń do działań promujących projektowanie i projektantów - przyznają twórcy związani z "PoCoTo". I dlatego też postanowili ożywić swoją najbliższą przestrzeń. I tak w ostatnim tygodniu lipca tego roku ruszy akcja "Gdynia Play Ground", podczas której na bulwarze pojawi się kilka nowych obiektów: "Trwały Koc", "Gdyński punkt widzenia", "Ma Terac", "Bulwarowe pianino", "Morski Ewenement" czy "Tymczasowy Park".

Wszystko po to, aby uatrakcyjnić spacer po bulwarze a także stworzyć możliwość kontaktu z drugim człowiekiem oraz otoczeniem. Ważny będzie także wymiar zabawy. Organizatorzy chcą bowiem w niecodzienny sposób namówić spacerowiczów na aktywne spędzanie czasu oraz zwracać ich uwagę na design w przestrzeni publicznej.

Autorami obiektów będą projektanci z Pomorza, związani z "PoCoTo". Akcja potrwa od 23 do 31 lipca tego roku. Patronuje jej DesignAlive.pl.

Bulwar nadmorski w Gdyni już w lipcu otworzy się na design. fot. ARC

Podczas akcji "Gdynia Play Ground" na bulwarze pojawi się kilka nowych obiektów. fot. ARC