GDD: Już wkrótce wakacje z designem

| TWO

31 maja 2012 | Wydarzenia

Piąta, jubileuszowa edycja Gdynia Design Days potrwa dziewięć dni i będzie wypełniona wystawami, warsztatami, wykładami, spotkaniami z mistrzami designu i przedsiębiorcami, którzy szukają dobrych wzorów. Impreza rusza 7 i potrwa do 15 lipca. Patronem jest „Design Alive”.

Piąta, jubileuszowa edycja Gdynia Design Days potrwa dziewięć dni i będzie wypełniona wystawami, warsztatami, wykładami, spotkaniami z mistrzami designu i przedsiębiorcami, którzy szukają dobrych wzorów. Impreza rusza 7 i potrwa do 15 lipca. Patronem jest „Design Alive”.

Sercem Gdynia Design Days będzie kontenerowy Terminal Designu, który w tym roku, po raz pierwszy w historii festiwalu, stanie na Skwerze Kościuszki. Będzie można zobaczyć w nim, czym jest proces tworzenia produktu – od pomysłu, przez projekt aż do realizacji. Terminal Designu będzie także miejscem spotkań. To właśnie tu odbędzie się całodzienny Panel Biznesowy z udziałem specjalistów, projektantów i przedsiębiorców.

Główną wystawą festiwalu będzie w tym roku „Ładny kraj” – opowieść o tym, jak przez ostatnie dwie dekady zmieniała się Polska. Janusz Kaniewski, kurator wystawy, spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czy zmiany na lepsze zawsze oznaczają przemiany na piękniejsze. Kaniewski jest także kuratorem innego wydarzenia. Powstańcza broń, wynalazki wujka – złotej rączki, retro meble – nasze strychy i piwnice kryją skarby anonimowego designu, które znajdą się na wystawie „Przydaśki, wihajstry, pipanty. Wynalazki domowe Polaków 1939-1989”.

Lipcowy festiwal nawiąże również do swoich tradycji przybliżania designu krajów nadbałtyckich. Wystawa „Rzeczy piękne i mądre” pod kuratorstwem Kseni Piątkowskiej zaprezentuje wizjonerskie i innowacyjne prace młodych projektantów z nadbałtyckich uczelni, zaś Ksenia Kaniewska odkryje przed nami Rosję – jedną z najdynamiczniej rozwijających się gospodarek, za którą podąża projektowanie. Dopełnieniem będzie Gdyński Plener Projektowy i bogaty program wydarzeń towarzyszących, m.in. SuperSam Design, czyli targowisko designu, spacery szlakiem gdyńskiego modernizmu, koncerty oraz imprezy. Wrażenia gwarantowane wraz z opalenizną.

Więcej: www.gdyniadesigndays.eu

Powiązane artykuły:

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze listopadowe wydarzenia

Chodźcie z nami!

Warszawa | 31 października 2020

Polecamy najciekawsze listopadowe wydarzenia

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze październikowe wydarzenia

Kierunek: sztuka!

Warszawa | 1 października 2020

Polecamy najciekawsze październikowe wydarzenia

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze wrześniowe wydarzenia

Tu trzeba być!

Warszawa | 30 sierpnia 2020

Zobaczcie, jakie wydarzenia polecamy we wrześniu

Wyjątkowa edycja Gdynia Design Days teraz dostępna dla każdego. Prelegenci już w sieci!

Rozmowy w sieci

Gdynia | 22 sierpnia 2020

Wyjątkowa edycja Gdynia Design Days już na YouTube

Paulina Kisiel: – Pomimo pandemii udało się przygotować bardzo wartościową i dostępną edycję Gdynia Design Days

Globalna debata

Gdynia | 28 lipca 2020

Paulina Kisiel, kierowniczka GDD, podsumowuje tegoroczny festiwal