GDD: JUŻ WKRÓTCE WAKACJE Z DESIGNEM

TWO

31.5.2012

WYDARZENIA

Piąta, jubileuszowa edycja Gdynia Design Days potrwa dziewięć dni i będzie wypełniona wystawami, warsztatami, wykładami, spotkaniami z mistrzami designu i przedsiębiorcami, którzy szukają dobrych wzorów. Impreza rusza 7 i potrwa do 15 lipca. Patronem jest „Design Alive”.

Sercem Gdynia Design Days będzie kontenerowy Terminal Designu, który w tym roku, po raz pierwszy w historii festiwalu, stanie na Skwerze Kościuszki. Będzie można zobaczyć w nim, czym jest proces tworzenia produktu - od pomysłu, przez projekt aż do realizacji. Terminal Designu będzie także miejscem spotkań. To właśnie tu odbędzie się całodzienny Panel Biznesowy z udziałem specjalistów, projektantów i przedsiębiorców.

Główną wystawą festiwalu będzie w tym roku "Ładny kraj" - opowieść o tym, jak przez ostatnie dwie dekady zmieniała się Polska. Janusz Kaniewski, kurator wystawy, spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czy zmiany na lepsze zawsze oznaczają przemiany na piękniejsze. Kaniewski jest także kuratorem innego wydarzenia. Powstańcza broń, wynalazki wujka – złotej rączki, retro meble – nasze strychy i piwnice kryją skarby anonimowego designu, które znajdą się na wystawie "Przydaśki, wihajstry, pipanty. Wynalazki domowe Polaków 1939-1989”.

Lipcowy festiwal nawiąże również do swoich tradycji przybliżania designu krajów nadbałtyckich. Wystawa "Rzeczy piękne i mądre" pod kuratorstwem Kseni Piątkowskiej zaprezentuje wizjonerskie i innowacyjne prace młodych projektantów z nadbałtyckich uczelni, zaś Ksenia Kaniewska odkryje przed nami Rosję – jedną z najdynamiczniej rozwijających się gospodarek, za którą podąża projektowanie. Dopełnieniem będzie Gdyński Plener Projektowy i bogaty program wydarzeń towarzyszących, m.in. SuperSam Design, czyli targowisko designu, spacery szlakiem gdyńskiego modernizmu, koncerty oraz imprezy. Wrażenia gwarantowane wraz z opalenizną.

Więcej: www.gdyniadesigndays.eu

Festiwal Gdynia Design Days odbędzie się już po raz piąty. fot. Materiały prasowe