Targi About Design powstają z myślą o najbardziej wymagających odbiorcach. fot. ARC

GDAŃSKI WEEKEND Z DESIGNEM

MAC

23.3.2011

WYDARZENIA

Przez trzy dni w Gdańsku będzie można oglądać dobre wzornictwo. Wszystko za sprawą Targów Wyposażenia Wnętrz, Wzornictwa i Sztuki Użytkowej About Design. Impreza rozpocznie się w piątek 25 marca i potrwa do niedzieli.

Targi odbędą się po raz pierwszy. Organizatorzy postanowili przygotować wydarzenie ponad środowiskowe, zapraszając do współpracy projektantów, architektów, producentów, handlowców, deweloperów oraz inwestorów. Liczą oczywiście na obecność klientów indywidualnych. Choć to dopiero pierwsza edycja, pomysłodawcy liczą na to, że uda im się stworzyć imprezę cykliczną, prezentującą rozwiązania w aranżacji wnętrz i przestrzeni mieszkalnych oraz promującą nowoczesne wzornictwo, sztukę i grafikę użytkową.

Na targach pojawią się wystawcy różnych branż, wśród nich m.in. firmy oferujące nowoczesne meble, oryginalne akcesoria, ceramikę, tkaniny, szkło artystyczne, lampy, kuchnie, parkiety czy marmury. - Targi About Design powstają z myślą o najbardziej wymagających odbiorcach. Rozwój rynku nieruchomości i lokali użytkowych, coraz większa rywalizacja w biznesie oraz coraz bardziej wyszukane potrzeby indywidualnych klientów sprawiają, że popyt na oryginalne wzornictwo i sztukę użytkową "exclusive" rośnie coraz szybciej - informują organizatorzy.

Nie zapomniano również o młodych projektantach i to z myślą o nich powstanie strefa Young Design, gdzie będą mogli zaprezentować swoje projekty oraz własne wizje wzornictwa. Podczas targów zaplanowano również spotkania, wykłady i warsztaty.

Gościem specjalnym imprezy będzie Tadeusz Jelec, projektant pracujący w pracowni stylistycznej firmy Jaguar Cars Ltd w Coventry.

Impreza odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich.

Więcej: www.mtgsa.pl