GDAŃSK ZAPRASZA NA TARGI ABOUT DESIGN

ŁP

18.3.2012

WYDARZENIA

W dniach 11-13 maja w Gdańsku odbędzie się druga edycja About Design - Targów Designu i Aranżacji Wnętrz. Ideą przewodnią drugiej edycji wydarzenia są trendy, innowacje i dobra luksusowe. Patronem medialnym jest "Design Alive".

- Pragniemy, aby targi About Design perspektywicznie stały się miejscem prezentacji potencjału dynamicznie rozwijającego się przemysłu kreatywnego krajów Europy środkowo-wschodniej - mówi Barbara Kacprzak, menedżer imprezy. - Naszym celem jest promocja designu na najwyższym poziomie oraz zwiększanie świadomości roli designu i innowacji we współczesnej gospodarce.

Gośćmi specjalnymi targów będą m.in.: Olga Nieścier, projektantka i dyrektor programowa Polsko-Włoskiej Szkoły Designu i Managementu ViaModa, która opowie o trendach w projektowaniu mody; Ewa Trzcionka, redaktor naczelna "Design Alive", która na podstawie ankiety "Polski design?" prowadzonej podczas festiwalu designu w Łodzi oraz targów Arena Design w Poznaniu opowie jak widzimy polski design, a jaki jest on naprawdę; prezes Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej Dawid Korzekwa z wykładem "Trendy w projektowaniu graficznym"; Joanna Kępińska z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego z wykładem "Wzornictwo usług - korzyści i kompetencje". Zainteresowanych stylizacją witryn sklepowych organizatorzy zapraszają na wykład oraz ćwiczenia "Visual merchandising i zarządzanie przestrzenią" prowadzone przez Joannę Jakubowską z firmy LPP.

Program targów uzupełnią wystawy: pokazywana w ramach inauguracji Centrum Designu w Gdyni ekspozycja "3P Pomorski Potencjał Projektowy", wystawa prac studentów z gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych "Pomyślany - zaprojektowany - zrealizowany" oraz Galeria Gdynia Design Days.

Goście odwiedzający targi będą też mieli okazję zapoznać się z najciekawszymi filmami dokumentalnymi poświęconymi polskiemu wzornictwu oraz programami o designie i aranżacji wnętrz. W repertuarze znajdą się filmy wyprodukowane przez telewizję DOMO+, m.in.: "Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa" oraz "Dizajnerki". 

W ramach wydarzeń towarzyszących odbędą się m.in. zorganizowane przez Agencję Rozwoju Pomorza warsztaty "Instrumenty wsparcia przedsiębiorczości w województwie pomorskim” , blok warsztatów biznesowych i kreatywnych, będących częścią projektu Creative Cities oraz cykl wykładów prowadzonych przez projektantów w ramach Akademii Dobrze Mieszkaj. Będą też pokazy mody studentów ASP.

A wszystko to w dniach 11-13 maja w Gdańsku.


Więcej: www.aboutdesign.com.pl

Targi odbędą się po raz drugi. Organizują je Międzynarodowe Targi Gdańskie. fot. Materiały prasowe

W ub. roku targi przyciągnęły ponad 3,5 tys. odwiedzających. fot. Materiały prasowe

Program targów uzupełnią wystawy. fot. Materiały prasowe

Z targami współpracują również studenci. fot. Materiały prasowe