EMOCJONALNOŚĆ DIZAJNERKI

MAC

12.1.2011

WYDARZENIA

Przestrzeń pomiędzy sztuką a designem, niezgoda na uprzedmiotowienie człowieka i jego ciała, sprzeciw wobec wciąż powstającym przedmiotów użytkowych, przyjmowanych bezwiednie - wszystko to odnajdziemy w pracach Agnieszki Lasoty. Wystawa monograficzna trwa we Wrocławiu.

Na ekspozycji monograficznej, pierwszej w dorobku dizanejrki, można zobaczyć projekty z kilku zrealizowanych dotąd serii: "Autoportrety", "Meble z pamięcią", "Szkice", "Słoneczko" oraz "Śniące Ciało". - Projekty balansują na granicy projektowania i sztuki, bardziej koncentrując uwagę na emocjonalności oraz efemeryczności czasu, niż na dizajnerskim, wyłącznie użytkowym efekcie.


- Agnieszka Lasota idzie na przekór idei nowoczesnego projektowania, stawiającego głównie na wartości materialne, skupiając się na pamięci, historii oraz afirmacji kobiecości. Możliwości warsztatowe współczesnego designu są narzędziem artystki, która w wyjątkowy sposób "zamraża" to co zdarzyło się w przeszłości, a warte jest zapamiętania - przyznaje Alicja Klimczak-Dobrzaniecka, kuratorka wystawy.

Agnieszka Lasota ukończyła wydział Architektury Wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (1996 r.) oraz podyplomowe studia w Istituto Europeo di Design w Mediolanie (2006 r.). Pracowała jako dyrektor kreatywny w Fashion TV Polska, była związana z magazynem "Twój Styl", gdzie prowadziła dział wnętrz. Architektka wnętrz, autorka unikatowych mebli oraz prac z pogranicza designu oraz sztuki. Eksperymentuje z "pracą z procesem", metodą opracowaną przez psychologa Arnolda Mindella.

Ekspozycję zatytułowaną "Prace" we wrocławskim BWA (ul. Wita Stwosza 32) można oglądać do 5 lutego.

Wystawa monograficzna Agnieszki Lasoty trwa we Wrocławiu. fot. ARC

Autoportret Agnieszki Lasoty. fot. ARC

Na ekspozycji monograficznej, pierwszej w dorobku dizanejrki, można zobaczyć projekty z kilku zrealizowanych dotąd serii. fot. ARC