Emandes powiększa rodzinę

| MAC

4 maja 2011 | Wydarzenia

Studio projektowe Emandes powiększa rodzinę lamp w linii Just Line. Najnowszy projekt poznańskiego duetu projektowego to lampa podłogowa Just Line Floor.

Studio projektowe Emandes powiększa rodzinę lamp w linii Just Line. Najnowszy projekt poznańskiego duetu projektowego to lampa podłogowa Just Line Floor.

Działające od 2004 roku studio, które tworzą Małgorzata Ratajczak oraz Sebastian Szlabs, od dawna specjalizuje się w systemach oświetleniowych LED RGB. Popularną linią ostatnich miesięcy stała się rodzina Just Line – na początku pojawiła się wersja wisząca, teraz przyszedł czas na jej wersję podłogową. – Ideą powstania tej serii stała się potrzeba prostego, jednocześnie niebanalnego oświetlenia o czystej formie oraz doskonałym wykończeniu. Lampa diodowa Just Line to prosta linia świetlna, w której światło „wychodzi” poza przytrzymujący je profil – informują projektanci.

Ich nowy projekt, już dostępny w sprzedaży, jest bardzo oszczędny: przy światłości 950 lumenów pobiera niespełna 25 W. Lampa Just Line Floor jest dostępna w czterech kolorach wykończenia: stalowo szarym, srebrnym, czarnym i białym. W opcji istnieje możliwość ściemniania światła.

Lampę można zobaczyć i zamówić w salonie Recamiere w Poznaniu oraz w Galerii BB w Krakowie. Za nową lampę studia zapłacimy ok. 2700 zł.

Więcej: www.emandes.pl i www.malgorzataratajczak.pl

Powiązane artykuły:

Odważna minimalistyczna instalacja

Jak cygara

praga | 10 kwietnia 2019

Niezwykła kolekcja Puro od Brokis zaprojektowana przez Lucie Koldovą.

Efekt synergii

Świetlne kombo

Haarlem | 15 listopada 2018

Lampa, głośnik i wielofunkcyjny schowek w jednym.

Lampy z papierowej pulpy

Morphe

Barcelona | 31 sierpnia 2017

Maria Fiter tworzy ekologiczne lampy z papierowej pulpy.

Świecące dzieła sztuki

Ikoniczne motywy

Montreal | 25 sierpnia 2017

Świecące dzieła sztuki od Lambert et Fils.