W tym roku KontenerART stoi w centrum miasta nad rzeką Wartą, w miejscu zapomnianym a pięknym i urokliwym. fot. Materiały prasowe

EKOPROJEKTY W ARTYSTYCZNYM KONTENERZE

TWO

20.5.2011

WYDARZENIA

28 maja ruszają w Poznaniu warsztaty Eco Design Workshop organizowane przez School of Form i Vox Artis w ramach działań ekologicznych eksperymentalnego projektu KontenerART.

KontenerART to inicjatywa niezależnego środowiska artystów w Poznaniu - miejsce, gdzie można wypocząć, spotkać ludzi kultury, uczestniczyć w procesie twórczym, zdobyć nowe umiejętności podczas wielu warsztatów artystycznych, wziąć udział w niezwykłych koncertach i wystawach. W tym roku KontenerART stoi w centrum miasta nad rzeką Wartą, w miejscu zapomnianym a pięknym i urokliwym. Na odwiedzających i uczestników czekają piaszczysta plaża i bogaty program artystyczny, w tym warsztaty Eco Design Workshop.

Głównym celem warsztatów jest wspieranie działań związanych z ekologicznym wzornictwem przemysłowym i recyklingiem w sztuce współczesnej. Pod okiem najlepszych specjalistów, wykładowców School of Form będzie można nauczyć się jak ekologicznie, prosto i tanio zmieniać i upiększać swoje otoczenie. Spotkania, które prowadzić będą: Agnieszka Wajzer-Nowak, Magdalena Bojan i Michał Kowalski, ukażą łączenie różnych dziedzin projektowania: w jaki sposób wygląda współpraca między warsztatem szycia a warsztatem tworzenia oświetlenia lub projektowania mebla. Podczas zajęć będą wykorzystywane ekologiczne bądź pochodzące z recyklingu materiały takie jak butelki PET, bannery reklamowe, kartony, folie, stare skrzynki po owocach i warzywach, używana odzież, sznurki, beczki, wiklina, gałęzie.

Uczestnicy warsztatów prowadzonych w maju i czerwcu będą tworzyć przedmioty codziennego użytku, lampy, siedziska, zabawki oraz małe obiekty architektoniczne z materiałów z recyklingu, które następnie wypełnią przestrzeń KontenerART. Wszystko po to, by pokazać, że przedmiotom można nadawać drugie życie, tworząc niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju obiekty dbając przy tym o środowisko. 
W ramach Eco Design Workshop realizowane będą warsztaty tematyczne: EcoLight, EcoChill, EcoFunction i EcoFun, w czasie których uczestnicy będę musieli wyzwolić swoją kreatywność i pomysłowość w projektowaniu i tworzeniu ekoprzedmiotów. Cykl zakończy się paradą świecących ekozwierzaków. Dodatkowo będzie można wziąć udział w projekcie animacji fotograficznej, dokumentującej świetlną paradę na nadwarciańskiej plaży.

Warsztaty prowadzone będą w małych 12 osobowych grupach. Aby zapisać się na poszczególne warsztaty tematyczne należy wypłenić formualrz zgłoszeniowy na stronie www.wsnhid.pl. Więcej o projekcie na: www.kontenerart.pl