DZIECI ZAPROJEKTOWAŁY ŚWIĘTA

MM

22.12.2010

WYDARZENIA

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia przedszkolacy poczuli się jak mali designerzy. We wtorek DesignAlive.pl i Kafti Design zorganizowali wspólnie warsztaty z designu. Dzieci mogły dowiedzieć się czy to trudne zajęcie.

Zajęcia odbywały się pod okiem projektantki Moniki Brauntsch z Kafti Design. Dzieci mogły poznać pracę designera od kuchni a także przekonać się osobiście czy przygotowywanie świątecznych przedmiotów to wymagająca dziedzina. Sądząc po zaangażowaniu najmłodszych i zapałowi, jaki towarzyszył im w pracy, w przyszłości na brak projektantów nie będziemy narzekać. - Nasze warsztaty polegały na tym, aby każde dziecko mogło coś sobie zaprojektować i wykonać. Jeszcze przed zajęciami odbył się mini wykład, w którym opowiadałyśmy wraz z Ewą Trzcionką z DesignAlive.pl o tym, że wszystko w jakiś sposób jest zaprojektowane - przyznaje Monika Brauntsch.

Dzieci pod jej opieką projektowały swoje fartuszki i białe torebki a także pudełka na prezenty. Wcześniej miały już przygotowane półprodukty, szablony i farby, i tylko od ich pomysłowości zależało, który ze świątecznych elementów był im najbliższy. Królowały więc gwiazdki i śnieżynki, zainteresowaniem cieszyły się również choinki, renifery czy jelonki. - Dzieci niezwykle mocno zaangażowały się w warsztaty, dzięki temu wszystko poszło nam sprawnie, a najmłodsi mogli zabrać ze sobą do domu zaprojektowane i wykonane przez siebie przedmioty - dodaje Monika Brauntsch.

Z zajęć z projektantką były zadowolone nie tylko dzieci, ale również przedszkolanki. - Na co dzień robimy zajęcia plastyczne, ale niezwykle ciekawie dzieje się wtedy, gdy odwiedza nas ktoś nie związany z przedszkolem, dzieci są wówczas bardziej twórcze. Tak było właśnie podczas warsztatów z designem. Fajnie, że udział w nich wzięły wszystkie nasze maluchy, miały szansę na rozwijanie swoich plastycznych talentów. Te umiejętności mogą później przydać się w życiu, bo w szkole na lekcje plastyki najczęściej chodzi już tylko garstka dzieci - przyznaje Marzena Byrtus z Przedszkola nr 9 w Cieszynie (województwo śląskie).

Dzieci mogły poznać pracę designera od kuchni a także przekonać się osobiście czy przygotowywanie świątecznych przedmiotów to wymagająca dziedzina. fot. Wojciech Trzcionka

Zajęcia prowadziły Monika Brauntsch z Kafti Design i Ewa Trzcionka z DesignAlive.pl. fot. Wojciech Trzcionka