Horst Moser przyjeżdża do Krakowa na zaproszenie Instytutu Goethego. fot. Materiały prasowe

DRUK POWRACA. I TO WIELKIM STYLU

MM

9.3.2011

WYDARZENIA

Czy rzeczywiście kończy się era druku, jak chcą niektórzy, czy też przeciwnie - informacja drukowana, zawarta na papierze, niebawem znów stanie się dominującym nośnikiem? O tym wszystkim opowie 14 marca w Krakowie Horst Moser - niemiecki twórca specjalizujący się w projektowaniu wydawniczym.

Horst Moser przyjeżdża do Krakowa na zaproszenie Instytutu Goethego. I przybywa z dobrą nowiną, nie tylko zresztą dla grafików i wszystkich osób związanych ze słowem drukowanym. Moser, czyli specjalista w projektowaniu wydawniczym zaprezentuje wykład "Koniec końca druku. Początek nowej ery w projektowaniu magazynów". Doświadczony wydawca, właściciel Independent Medien-Design, bacznie obserwuje nie tylko niemiecki rynek, opowie w Krakowie o sytuacji wydawniczej, gdzie coraz ciekawsze pomysły powstają w zespołach małych wydawnictw i redakcjach alternatywnych czasopism.

Moser, w którego firmie powstają periodyki, książki oraz identyfikacje wizualne nie tylko w Niemczech, jest także autorem książki "Surprise Me", w której zajął się problematyką projektowania publikacji. Podczas krakowskiego spotkania posłuchamy nie tylko o nadziejach związanych z powrotem ery druki, ale także poznamy kilka projektów Mosera, w tym ideę "Magazine Museum" oraz wydawanego z własnej inicjatywy periodyku "CUT".

Wykład Mosera rozpocznie się 14 marca o godz. 18.00 w Goethe-Institut w Krakowie (Rynek Główny 20). Wykład w języku niemieckim będzie tłumaczony symultaniczne.