DOBRY ADRES: „OWOCE I WARZYWA”

MON

26.10.2010

MIEJSCA

"Owoce i Warzywa" to obecnie jedno z popularniejszych miejsc w Łodzi. Można tu wpaść na kawę czy piwo, porozmawiać ze znajomymi, wziąć udział w interesującym spotkaniu, czy wypróbować nowe meble polskich projektantów.

Ta klubokawiarnia powstała na przełomie lutego i marca tego roku. Swoją nazwą nawiązuje do szyldu sklepowego, przypadkowo odnalezionego przez właścicieli lokalu. Teraz odnowiony dumnie wisi na jednej ze ścian kawiarni. I na tym właściwie skojarzenia z warzywami i owocami się kończą.

Klubokawiarnia nie powstałaby, gdyby nie determinacja jej właścicieli. Anna Marczyk i Michał Sobolewski spotkali się kiedyś na kawie w Łodzi i doszli do wniosku, że nie ma w mieście fajnego lokalu, w którym chcieliby wypić kawę. - Dlatego powstały "Owoce i Warzywa". A związek z designem pojawił się zupełnie naturalnie. Mamy w Łodzi festiwal, szybko też postanowiliśmy nawiązać kontakt z młodymi projektantami. I tak rozpoczęła się nasza współpraca - opowiada Anna Marczyk.

W klubokawiarni nie tylko wypijemy kawę czy piwo, zaprosimy znajomych na towarzyskie spotkanie. Do "Owoców i Warzyw" można tak po prostu wpaść, by pooglądać jej wystrój, bowiem swoje projekty umieściły tutaj m.in. Pink Pug czy Kafti. Można również wypróbować przedmioty, które w swojej ofercie ma znany sklep Atak. Anna nie ukrywa, że właśnie design jest rzeczą, która mocno przyciąga kawiarnianych gości. Ale nie tylko.

W klubokawiarni spotykają się rozmaite środowiska, a znakiem rozpoznawczym lokalu są odbywające się z pewną regularnością spotkania, zarówno z architektami, jak i projektantami a także pisarzami. Może się również zdarzyć, że trafimy akurat na spotkanie poświęcone np. teatrowi. "Owoce i Warzywa" stawiają również na muzykę, i choć przestrzeni koncertowej może nie jest tu za wiele, zespołom tu występującym jak i ich publiczności bardzo odpowiada taki kameralny klimat.

"Owoce i Warzywa" stały się niezwykle popularnym miejscem. Klubokawiarnia towarzyszy wielu łódzkim festiwalom. Jednak jej właściciele zarzekają się, że są dalecy od jakiegokolwiek snobizmu. - U nas wszyscy mają się dobrze poczuć, a wystrój pomaga budować klimat. Resztę tworzą ludzie - przyznaje Anna Marczyk.

Klubokawiarnia "Owoce i Warzywa"
Łódź, ul. Traugutta 9
www.owoceiwarzywa.com
czynne:
pon - czw 10.00 - 24.00
pt - sob 10.00 - ostatni gość
nd 12.00 - 24.00

- U nas wszyscy mają się dobrze poczuć, a wystrój pomaga budować klimat. Resztę tworzą ludzie - przyznaje Anna Marczyk. fot. Wojciech Trzcionka

Do "Owoców i Warzyw" można tak po prostu wpaść, by pooglądać jej wystrój, bowiem swoje projekty umieściły tutaj m.in. Pink Pug czy Kafti. fot. Wojciech Trzcionka