DO STARTU, GOTOWI, START!

TWO

26.11.2010

MIEJSCA

Ulice w austriackim Grazu zamieniły się w bieżnię. Projektantkom, które tego dokonały, nie zależało jednak na przekonaniu mieszkańców Grazu do biegania.

Austriackie architektki Sandra Janser i Elisabeth Koller przemalowały ulice Grazu w ramach projektu "Do startu, gotowi, start!", który przygotowały na konkurs odbywający się w ramach Design Month Graz 2010. I wygrały go!

Jakoministraße i Klosterwiesgasse zostały wyrównane i przemalowane nie dlatego, bo były dziurawe. Projektantki po prostu chciały, żeby ta część miasta czymś szczególnym się wyróżniała, a ulice były bardziej atrakcyjne. - Teraz obie ulice wyglądają świeżo i przyjemnie dla mieszkańców oraz turystów - tłumaczyły architektki.

Projektantki "ułożyły" bieżnię, wymalowały tory i numery stanowisk na 750 metrach z 4600 metrów ogólnej długości obu ulic.

Projektantki "ułożyły" bieżnię, wymalowały tory i numery stanowisk na 750 metrach z 4600 metrów ogólnej długości obu ulic. fot. ARC

Jakoministraße i Klosterwiesgasse zostały wyrównane i przemalowane. fot. ARC

Austriackie architektki Sandra Janser i Elisabeth Koller przemalowały ulice Grazu w ramach projektu "Do startu, gotowi, start!", który przygotowały na konkurs odbywający się w ramach Design Month Graz 2010. fot. ARC