Na ekspozycji w olsztyńskim BWA pojawi się m.in. łóżko Erytrocyt, zaprojektowane przez Piotra Paszkiewicza. fot. ARC

DESIGN ZAMKNIĘTY W TERRARIUM

MM

5.4.2011

WYDARZENIA

Jaką grę można prowadzić ze współczesnym wzornictwem? Pomysł na interaktywną aktywność zaproponuje już niebawem olsztyńskie BWA, gdzie w połowie kwietnia zostanie otwarta wystawa "LIFE IN 3D. Art Terrarium".

- Wystawa "LIFE IN 3D. Art Terrarium" to ludzka przestrzeń życiowa zamknięta w terrarium, w którym prawidła ustala sztuka - informuje Ewelina Bobińska, kuratorka ekspozycji. Jakie są prawidła i reguły, które ustanawia wspomniana sztuka? Przestrzeń wystawy zostanie zaaranżowana w taki sposób, że widz pojawiając się w niej jednocześnie obserwuje jak i sam jest obserwowany.

Świat w tym niecodziennym terrarium w całości jest przeszklony, a symboliczne przezroczyste ściany określają przestrzeń dostępną każdemu z nas, w codziennej, domowej aktywności. Czyli będziemy mogli przemieścić się z sypialni do kuchni, jadalni, salonu czy bawialni. Naszą tutaj mało dosłowną "prywatność" wypełnią wielokrotnie nagradzane obiekty, stworzone przez polskich projektantów, a wśród nich m.in. łóżko Erytrocyt Piotra Paszkiewicza, lampy studia Emandes oraz Puff-Buff, taborety Oskara Zięty, a także "Meble z pamięcią" Agnieszki Lasoty.

Wszystkie obiekty odnajdą naturalne środowisko: na półkach swoje miejsce znajdą książki, ceramika trafi do kuchni, a meble wypełnią przestrzeń salonu. - Współczesne polskie wzornictwo to świeże i zaskakujące pomysły, kreatywne rozwiązania, ale przede wszystkim wyjątkowość i piękno w zwyczajnej szarej codzienności - wyjaśnia Ewelina Bobińska.

Wystawa w BWA w Olsztynie potrwa od 14 kwietnia do 26 maja.
Więcej: www.bwa.olsztyn.pl