„DESIGN ALIVE” WYRÓŻNIONY W KONKURSIE GRANDFRONT

RED

WARSZAWA 21.5.2013

DESIGN LUDZIE MAGAZYN STYL ŻYCIA WYDARZENIA

W Warszawie rozstrzygnięto konkurs GrandFront 2012 na Prasową Okładkę Roku. Po raz pierwszy w rywalizacji wziął udział magazyn "Design Alive", otrzymując dwa wyróżnienia w najbardziej obleganej kategorii czasopism hobbystycznych. - Wyróżnienie w Polsce zbiegło się z zagraniczną premierą naszego tytułu. "Design Alive" został bardzo dobrze przyjęty w Mediolanie i jednocześnie doceniony w Polsce. To niezwykle cieszy - przekonuje Ewa Trzcionka, redaktor naczelna magazynu.

Konkurs zorganizowano po raz 11. Jest jedynym w Polsce tak prestiżowym przedsięwzięciem, wyróżniającym autorów grafiki prasowej. Do tegorocznej edycji zgłoszono 431 okładek gazet i czasopism w 8 kategoriach. Podobnie jak w latach ub., także i w tym roku o zaszczytne laury walczyły gazety, pisma o zasięgu ogólnokrajowym i redakcje lokalne.

Nagroda główna (GrandFront) trafiła do redakcji "Wprost". W pozostałych kategoriach zwycięzcy otrzymali nagrody ArtFront. Najwięcej zgłoszeń napłynęło w kategorii czasopism hobbystycznych (112) i właśnie w tej kategorii dwa wyróżnienia otrzymała redakcja "Design Alive". Konkursowe jury wyróżniło okładki magazynów numer 3/2012 i 4/2012. - Chciałoby się mieć więcej czasu na wybór. Sam wynik jest czasem wypadkową różnych okoliczności i przypadku. W "Design Alive" widać pewność siebie i spokój. Tak dzieje się tylko wtedy, gdy redakcja rozumie się z działem graficznym. Gdy zespół współpracuje ze sobą i się zwyczajnie lubi - przyznaje Marek Knap, jeden z jurorów konkursu.

Zadowolenia z nagrody nie kryje Bartłomiej Witkowski, dyrektor artystyczny kwartalnika. - Dwa wyróżnienia nie tylko nagradzają to, co za nami, ale również mogą wyznaczać nam kierunek kolejnych działań. Nie ukrywam, że okładka jest zawsze jednym z kluczowych elementów pracy nad kolejnym numerem kwartalnika, dyskutowanym i komentowanym w redakcji. Cieszy więc, że praca redakcyjna została w taki sposób doceniona - przyznaje Witkowski.

Wtóruje mu Ewa Trzcionka, redaktor naczelna magazynu: - Wyróżnienie w Polsce zbiegło się z zagraniczną premierą naszego tytułu. "Design Alive" został bardzo dobrze przyjęty w Mediolanie i jednocześnie doceniony w Polsce. To niezwykle cieszy, że również w kraju docenia się projektowanie, które jest inteligentne i odważne, ale nie szokujące. Od samego początku trzymamy się linii, jaką wyznaczył nam dyrektor artystyczny, Bartłomiej Witkowski: w "Design Alive" okładka jest nie po to, by krzyczeć, bo mamy dość hałasu na kioskowych półkach i w życiu. Nasze okładki są po to, by intrygować i rozkochać w sobie czytelnika, by chciał sięgnąć po magazyn i z lubością go pochłonąć w całości. Wiemy, że tego potrzebuje nasz czytelnik.

W kategorii czasopism hobbystycznych zwyciężyła okładka pisma "Kukbuk” nr 1/2012.

Gala Finałowa odbyła się 20 maja na Zamku Królewskim w Warszawie. Zwycięskie okładki będzie można oglądać w czerwcu na ekspozycji przy ul. Foksal 3/5.

Pełne wydanie czwartego numeru kwartalnika, jesień 2012:

Pełne wydanie trzeciego numeru kwartalnika, lato 2012:

Konkursowe jury wyróżniło okładki magazynów numer 3/2012 i 4/2012.

Najwięcej zgłoszeń napłynęło w kategorii czasopism hobbystycznych (112) i właśnie w tej kategorii dwa wyróżnienia otrzymała redakcja "Design Alive".