„Design Alive” nr 14 już w sprzedaży!

Wiosenne, czternaste wydanie magazynu „Design Alive” można już kupić w sieciach: Empik, Relay i Inmedio oraz wybranych concept stores. Tym razem przyglądamy się genowi ciekawości i zabieramy głos w dyskusji o przyszłości edukacji. Ponadto porywamy Was w podróż do Mediolanu pachnącego wiosną i nowalijkami designu oraz na brazylijską plażę, skąd polska projektantka Dorota Kabała przywiozła właśnie własnoręcznie wykonaną deskę surfingową.

Lubimy zadawać pytania, a w tym numerze pobijamy wszelkie rekordy ciekawości. Już w edytorialu redaktor naczelna Ewa Trzcionka buntuje się i pozostawia puste linijki. – Dlaczego? – zapytacie. Otóż póki zadajemy pytania, jako ludzkość rozwijamy się nieustannie. Doświadczając budujemy kapitał wiedzy. Bezcennej, bo zrodzonej z naturalnej ciekawości, która pcha ludzkość w nieustannym rozwoju. – Dlaczego, w takim razie – pyta nasza rozmówczyni Agata Wilam, założycielka Uniwersytetu Dzieci – w szkole nasze dzieci z pytających zmieniają się w odpytywanych i bezpowrotnie zabija się w nich gen ciekawości wciskając w utarte schematy? Dlaczego my rodzice, państwo, nauczyciele i nasze dzieci bierzemy wszyscy udział w wielkiej zbiorowej mistyfikacji, uczestnicząc w systemie edukacji stworzonym na wzór pruskiego wojska z XIX wieku. Wątpiący oraz intuicyjnie wyczuwający katastrofę rodzice i naukowcy nie są już w awangardzie. W tym numerze przyłączamy się do „Manifestu15” stworzonego przez kilkudziesięciu badaczy, teoretyków i praktyków nauczania z całego świata – zadajemy pytania o inne rozwiązania i metody, by ocalić gen ciekawości. Pytamy też, za autorem książki „Ostatnie dziecko lasu”, co się stanie gdy nasze dzieci zamknięte w świecie elektroniki, bezpiecznych klasach, strzeżonych osiedlach nie doświadczą nigdy zapachu wiosennej łąki i jaki to ma wpływ na kreatywność i rozwój społeczny.

To jednak nie koniec doświadczania nowego numeru. By poczuć wiosnę porywamy Was także do Mediolanu. W tym numerze znajdziecie prawdziwe kompendium wiedzy o tej światowej stolicy wzornictwa i kwietniowym tygodniu designu! Wojtek Trzcionka, dyrektor wydawniczy „Design Alive” i miłośnik stolicy Lombardii zarazem, przygotował specjalnie dla Was listę gorących i smacznych miejsc na mapie miasta, a Iwona Gach, szefowa marketingu, wędruje śladami aktorki Tildy Swinton i odkrywa przed Wami podwoje magicznej posiadłości mediolańskich fabrykantów Villi Necchi.  Fotograficznie powędrujemy zaś w bardziej surowe klimatycznie rejony Europy, gdzie na Gotlandii w opuszczonych wojskowych bunkrach architekci stworzyli minimalistyczny domek wakacyjny, a nasza skandynawska wysłanniczka Eliza Ziemińska przedstawi Wam sagę o designie wprost ze sztokholmskiego tygodnia designu.

Na dokładkę – jak zawsze doświadczycie estetycznej ekstazy, tym razem w urodzinowej sesji zdjęciowej autorstwa Mariusza Gruszki i studia Ultrabrand.  Tak, tak…to już od dwóch lat kurierzy z całego świata zwożą do redakcji „Design Alive” paczki starannie wyselekcjonowanych najciekawszych i najbardziej urzekających mebli, akcesoriów i książek.

Zachęcimy Was także do nakarmienia zmysłu słuchu, wędrując z Marcinem Mońką po nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, tym razem poza schematem architektonicznych ochów i achów, porozmawiamy sobie o muzyce z pracującymi tam na co dzień członkami orkiestry. W wyrazistym nurcie śląskim będzie także selekcja najciekawszych miejsc i przedmiotów dokonana przez katowickich „działaczy” z concept store’u Geszeft. Męska próżność będzie także doceniona – relacją wysłannika „Design Alive z fabryki samochodów Rolls-Royce w Wielkiej Brytanii.

Numer 14 Design Alive ukaże się także w kwietniu jako wydanie specjalne z okazji Milan Design Week. Będzie to już czwarte międzynarodowe anglojęzyczne wydanie magazynu.

Poniżej prezentujemy fragmenty tego, co odnajdziecie na 146 stronach najnowszego numeru „Design Alive”. Prenumeratę można zamówić tutaj.

no images were found

Powiązane artykuły:

Zimowy numer „Design Alive” z podtytułem „Kolekcje” już w sprzedaży

Numer pełen premier

Warszawa | 21 grudnia 2020

Zimowe wydanie „Design Alive” z podtytułem „Kolekcje” już w sprzedaży

Już jest nowy numer „DA Home”! A w nim piękna Polska

Polska!

Warszawa | 4 listopada 2020

Już jest nowy numer „DA Home”! A w nim piękna Polska

Jesienny magazyn „Design Alive” już w sprzedaży. Pełen esejów wielkich umysłów, pięknych idei oraz nietuzinkowych wnętrz

Normalność

Warszawa | 30 września 2020

Jesienny numer „DA" już w sprzedaży. Z dodatkiem pełnym esejów!

Słynna marka luksusowych samochodów zmienia logo i kultowy emblemat

Luksusowa zmiana

Londyn | 31 sierpnia 2020

Pentagram przeprowadził rebrending Rolls-Royce'a

Pobierz za darmo wydanie cyfrowe wiosennego Design Alive pod hasłem „Miłość”! Udostępniamy też archiwalne numery w wersji cyfrowej – #zostańwdomu

Miłość

Warszawa | 18 marca 2020

Magazyn Design Alive nr 32 dostępny za darmo!

OFF Festival 2019 muzyka i zrównoważony rozwój

OFF Festival 2019

Katowice | 6 sierpnia 2019

Tegoroczny OFF Festival odbył się pod szyldem świadomej konsumpcji.