„DESIGN ALIVE” NR 12 JUŻ W SPRZEDAŻY!

REDAKCJA

WARSZAWA 24.9.2014

MAGAZYN STYL ŻYCIA

Jesienny numer magazynu "Design Alive" jest już w sprzedaży w sieciach Empik, Relay i Inmedio oraz w prenumeracie.  Tematem przewodnim numeru jest Atlantyda.

Poszukiwacze, marzyciele. Dociekliwi, pełni nadziei. Z ładną kolekcją porażek. Naiwni? Albo zwyczajnie świadomi, że Atlantyda nie istnieje. A sama istota w: poszukiwaniu, słodkiej podróży pełnej codzienności, zdarzeń, przyjaźni, odkrytych, niby to przypadkiem, nowych lądów. Bogaci w opowieści i wspomnienia. A gdyby ktokolwiek? Jednak, niespodziewanie, z pewnością, odnalazł zaginiony ląd? Czymże on będzie? Cudownym urbanistycznym majstersztykiem, ekonomicznym rajem, zgodną z wyobrażeniem krainą szczęśliwości? - pyta Ewa Trzcionka, redaktor naczelna kwartalnika, we wstępie do nowego numeru, a wraz z nią mnóstwo pytań stawiają też dziennikarze, felietoniści i publicyści "Design Alive". Atlantydę chcemy dostrzec nie tylko w najbliższym, otaczającym nas świecie, choć wiele miejsca poświęciliśmy Tatrom i ich wielowymiarowości: zaglądamy do Domu Pod Jedlami, czyli ikony zakopiańskiego stylu, zapraszamy też na metafizyczną wędrówkę po legendarnych górach.

W jesiennym numerze odwiedzamy także Szczecin, a naszą uwagę przykuwa nie tylko nowa ikona miasta - gmach Filharmonii Szczecińskiej. Zaglądamy również do apartamentu w Tel Awiwie oraz hotelu Ett Hem w Sztokholmie.

Dzielimy się także reminiscencjami z tegorocznej edycji Gdynia Design Days, rozmawiamy nie tylko o architekturze z Przemo Łukasikiem z Medusa Group, twórcą słynnego Bolko Loftu. J jeśli jesteśmy już na Śląsku, proponujemy odwiedziny w studiu Sokka, na co dzień zajmujących się projektowaniem pojazdów. A jeśli już zajrzeliśmy do jednego polskiego studia, nic nie stoi na przeszkodzie by zajrzeć do kolejnego - swoją wizję codziennej "sztuki wyboru" prezentuje u nas Kosmos Project.

Oczywiście to jedynie fragment tego, co znajdziecie na 144 stronach najnowszego wydania "Design Alive". Miłej lektury i inspirującej jesieni!

DA12_okladka

DA1261

DA1259

DA1254

DA1248

DA1245

DA1241

DA1237

DA1226

DA1220

DA128

DA127

DA1255

DA1251

DA1238

DA1225