„DESIGN ALIVE” NA TARGACH 100% DESIGN W LONDYNIE

MAC17.8.2012

WYDARZENIA

Wielkimi krokami zbliża się London Design Festival, któremu towarzyszą znaczące targi 100% Design. Wydarzenie w stolicy Anglii jest jednym z największych na świecie przedsięwzięć związanych z projektowaniem. W tym roku "Design Alive" został patronem medialnym targów.

Specjaliści regularnie odwiedzający targi i festiwale przyznają, że 100% Design to najważniejsza europejska impreza tuż po Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie, a porównywalna z IMM w Kolonii oraz Maison & Objet w Paryżu. Targi 100% Design mają swoją długą historię, przed nami ich 18. edycja. Imprezę regularnie odwiedzają goście z całego świata - w zeszłym roku było to 18 tys. osób. 100% Design to także istotna impreza branżowa - na targach w 2011 roku pojawiło się ponad 1,5 tys. dziennikarzy. W sumie przez kilka dni w Londynie można zobaczyć tysiące projektów, ale także regularnie brać udział w wydarzeniach towarzyszących, m.in. seminariach z czołowymi projektantami świata.

Tegoroczne targi potrwają przez trzy dni, od 19 do 22 września. Przy centralnym miejscu targowym, zlokalizowanym w centrum wystawienniczym Earls Court pojawią się nowe przestrzenie. Będą to 100% Interiors, 100% Office, 100% Kitchen and Bathrooms oraz 100% Eco Design and Build. Na każdej z nich zaprezentują się nie tylko projektanci i producenci z Wielkiej Brytanii, ale również czołowe marki spoza Wysp Brytyjskich. I tak np. w sekcji 100% Interiors będzie można zobaczyć najnowsze propozycje autorstwa m.in. Moroso, Knoll, Eskimo Design, Jennifer Newman, Dare Studio, Original BTC, Deadgood czy Boca do Lobo. Nie zabraknie również sekcji Future Living, w której zobaczymy rozwiązania czekające na nas w najbliższej przyszłości. Swoje miejsce na targach mają również młodzi projektanci (New Design Arcade). W sumie na targach pojawi się ok. 200 wystawców.

Na "specjalnych prawach" będzie funkcjonować wzornictwo z wybranych krajów. Każdy z nich zaprezentuje swoje najlepsze i najciekawsze projekty w osobnych pawilonach. Goście targów poznają m.in. design rodem z Francji, Korei Południowej, Chile, Czech, Węgier i Austrii. Oczywiście nie zabraknie również ekspozycji zbiorowych z Włoch, Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Danii oraz Holandii. Goście targów przez cztery dni mogą również wziąć udział w specjalnych seminariach, których gośćmi będą m.in. cenieni projektanci Ross Lovegrove czy Yves Behar.

"Design Alive" objął wydarzenie patronatem medialnym. - To duże wyróżnienie i bardzo się cieszymy, że w tym roku w Londynie będziemy obecni właśnie w takim charakterze. Nasi czytelnicy mogą więc liczyć na solidną porcję informacji o nowych ideach, pomysłach i rozwiązaniach, jakie w Londynie się pojawią - przyznaje Ewa Trzcionka, redaktor naczelna "Design Alive". Targi 100% Design są częścią London Design Festiwalu, który odbędzie się w dniach od 13 do 23 września.

Więcej: www.100percentdesign.co.uk, www.londondesignfestival.com

Imprezę regularnie odwiedzają goście z całego świata - w zeszłym roku było to 18 tys. osób. fot. Wojciech Trzcionka

Na targach prezentują się nie tylko firmy. Organizowane są też wystawy krajowe. fot. Wojciech Trzcionka

Gościem targowego seminarium będzie m.in. znany brytyski projektant Ross Lovegrove. fot. Wojciech Trzcionka

Projektant Yves Behar weźmie udział w jednym z paneli dyskusyjnych. fot. Wojciech Trzcionka