COMFORTY POD DYREKCJĄ RYGALIKA W MEDIOLANIE

TWO

14.4.2011

WYDARZENIA

Podczas 50. edycji Salone Internationale del Mobile w Mediolanie w ramach Superstudio Più - Temporary Museum for new design Zona Tortona, polska marka Comforty na wystawie "Real Industry Future Classics" zaprezentuje nową kolekcję pod dyrekcją artystyczną Tomka Rygalika.

Tomek Rygalik, który pod koniec 2010 roku został art directorem marki Comforty, jest jednym z najbardziej uznanych na świecie polskich projektantów. Po latach spędzonych w Nowym Jorku i Londynie wrócił do kraju, aby wspierać rozwój polskiego designu. Wystawa nowej kolekcji "Real Industry Future Classics", która zagości w prestiżowej przestrzeni Superstudio Più - Temporary Museum For New Design, to premierowa prezentacja kolekcji mebli i lamp marki Comforty pod jego dyrekcją artystyczną. Aby zaistnieć w tej przestrzeni trzeba przejść przez surową selekcję organizatorów. Marce Comforty jako pierwszej z tej części Europy się to udało. Kolekcja zostanie ukazana wśród największych światowych marek, w aranżacji autorstwa projektantki Doroty Koziary oraz Studio Rygalik.

Kluczowym przesłaniem wystawy "Real Industry Future Classics" jest zagadnienie ponadczasowości wzornictwa. To ono stanowiło punkt wyjścia przy tworzeniu nowej kolekcji oraz budowaniu tożsamości marki Comforty. Jednym z ważnych elementów tego procesu było także zaproszenie do współpracy wybranej grupy utalentowanych projektantów młodego pokolenia z całej Europy.

Marka Comforty zainaugurowała swoją międzynarodową działalność już wcześniej, sponsorując, w ramach Salone del Mobile 2010, pierwszą po wielu latach, zbiorową wystawę polskich projektantów Young Creative Poland. Wystawa odbyła się w La Triennale, a jej kuratorem była Miśka Miller Lovegrove. Była to idealna okazja, aby ogłosić pierwszy w Polsce, międzynarodowy konkurs zatytułowany Future Classics, którego twórcą i pomysłodawcą było Comforty. W konkursie wzięli udział najzdolniejsi projektanci z całej Europy, których zadaniem było zaprojektowanie mebla wyrażającego ideę "klasyki przyszłości".

Do grona jury została zaproszona słynna projektantka Patricia Urquiola, która podsumowując powstałe w wyniku konkursu meble, nadała im wspólny mianownik: "wygodna pewność". Meble z nowej kolekcji są efektem współpracy grupy twórców, także tych uczestniczących w konkursie. Wśród nich znalazły się projekty: Anderssen&Voll Studio, Lucidi Pevere Studio, Philippe Nigro, Tomka Rygalika, Edwarda Van Vlieta, Tomasza Augustyniaka, Alessandro Dubini, Castello Lagravinese, Form Us With Love oraz Pawła Grobelnego.

Mediolańska premiera marki jest wynikiem poszukiwań nowych typologii, jak również przełomowych zastosowań materiałów. Marka, korzystająca z ogromnego doświadczenia i zaplecza produkcyjnego spółki matki - Com.40 Limited zaprezentuje się jako duży producent, reprezentujący dynamiczny i nowoczesny przemysł meblowy rozwijany w Polsce.

Najnowsza kolekcja Comforty sygnalizuje także nowe kierunki rozwoju marki. Znajdują się w niej meble o klasycznej charakterystyce, jak również produkty innowacyjne, wykorzystujące nowe rozwiązania technologiczne, znajdujące zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach domowych i w przestrzeniach publicznych. Wielokierunkowość najświeższej kolekcji Comforty wynika z bardzo szeroko zdefiniowanej grupy odbiorców, ludzi poszukujących ponadczasowego wzornictwa, charakteryzującego się trwałością, dbałością o detale i wszechstronnością zastosowań.

Wystawa i międzynarodowa premiera nowej kolekcji stanowi efekt konsekwentnie realizowanej strategii marki. W tym roku Comforty pojawi się w Mediolanie już jako wystawca, stając ramię w ramię z największymi brandami w prestiżowym Superstudio Piu, nad którym artystycznie czuwa niekwestionowany autorytet w świecie designu, Giulio Cappelini.

Tomek Rygalik (z prawej) podczas prac nad meblem Daybed dla Comforty. fot. Materiały prasowe

Daybed powstał w ramach projektu badawczego "Rooted design for Routed Living". fot. Materiały prasowe

Floating sofa Philippe'a Nigro zwyciężyła w konkursie, w którym poszukiwano "klasyki przyszłości". fot. Materiały prasowe

Projekt Palafitte przygotowany przez Lucidi Pevere Studio. fot. Materiały prasowe

Fotel Nobel zaprojektowany dla Comforty przez Tomka Rygalika. fot. Materiały prasowe

Firma Comforty pokaże w Mediolanie również lampy. fot. Materiały prasowe