CHORWACJA, SERBIA, SŁOWENIA I SYLWESTER W CONCORDII


MAC, ŁP

15.12.2011

WYDARZENIA

Młodzi projektanci z trzech krajów Europy Południowo-Wschodniej są bohaterami najnowszej ekspozycji, otwartej w poznańskiej Concordii Design. Wystawę "Design: Chorwacja, Serbia, Słowenia" można oglądać do 23 grudnia.

Na tej wystawie można zobaczyć obiekty stworzone przez wiodących projektantów z trzech krajów. Ekspozycja udowadnia, że szeroko pojęty design nie tylko wpływa na kształt zjawisk kulturowych w tej części europy ale również stymuluje rozwój społeczno-gospodarczy.

- Wystawa koncentruje się wokół symbiozy projektant-rzemiosło-przemysł i umiejętnościach wykorzystania lokalnych możliwości w produkcji mebli na szeroką skalę. Większość projektów zrealizowana jest nie tylko przy współpracy z rzemieślnikami i miejscowym przemysłem, ale także przy użyciu lokalnych materiałów. Wśród prezentowanych projektantów są zarówno kilkuosobowe studia projektowe współpracujące z przemysłem jak grupy projektowe Numen/For use oraz Grupa z Chorwacji, jak i projektanci indywidualni - mówi Paweł Grobelny, kurator ekspozycji.

Na ekspozycji można zobaczyć prace kilkunastu projektantów i grup. Są wśród nich m.in. Ana Kras, Redesign, Studio Drevo, Maja Mesic czy Miljana Nikolic. Pojawiły się również projekty jeden z najbardziej znanych grup z Chorwacji Numen/For use, tworzącej nie tylko akcesoria codziennego użytku jak i elementy małej architektury. Również z Chorwacji pochodzi Grupa, której styl opiera się na dużej prostocie formalnej.

- Obydwie grupy podobnie jak inni prezentowani na wystawie projektanci współpracują zarówno z lokalnym i zagranicznym przemysłem, głównie z przemysłem włoskim, jak i lokalnymi rzemieślnikami - dodaje Paweł Grobelny.

Sylwester w Concordia Design
Od listopada na mapie Poznania funkcjonuje nowe miejsce - Concordia Design. W zrewitalizowanym budynku działa centrum designu i kreatywności. Architektura z początku XX wieku łączy się z nowoczesnymi rozwiązaniami, by pełnić nowe funkcje. Odbywają się tu wystawy, warsztaty, konferencje, działają młode firmy z inkubatora przedsiębiorczości, nowoczesna drukarnia Concordia Print, a także włoska restauracja "Concordia Taste". - Ten szczęśliwy rok 2011 uczcimy zabawą sylwestrową pod hasłem "Concordia All White" - informuje Monika Tokarska, rzeczniczka prasowa Concordii. - Tematem przewodnim imprezy jest biel, bo symbolizuje początek, kreację, ale najbliższe skojarzenia to także radość, śnieg, lody waniliowe... Organizatorzy przygotowali całonocną zabawę z didżejem przy najlepszych dźwiękach XX i XXI wieku, All White Buffet - wybór przekąsek i zup, wybór napojów alkoholowych; napoje bezalkoholowe w dowolnej ilości, bar lodowy, fontannę białej czekolady oraz sesję zdjęciową i niespodzianki. Cena 250 zł od osoby. Można zarezerwować stolik. Więcej informacji i zapisy: Magda Stachurska, magdalena.stachurska@concordiadesign.pl tel. 605-830-448.

Więcej: www.concordiadesign.pl

Na tej wystawie można zobaczyć obiekty stworzone przez wiodących projektantów z trzech krajów. fot. Materiały prasowe

Na ekspozycji można zobaczyć prace kilkunastu projektantów i grup. fot. Materiały prasowe

Wystawę "Design: Chorwacja, Serbia, Słowenia" można oglądać do 23 grudnia. fot. Materiały prasowe