CAŁY ROK Z XY

PROMOCJA

GRAJEWO 10.10.2014

DESIGN

Zawsze jest dobry czas na obcowanie ze sztuką. 31 reprodukcji obrazów XY ankimierzejewskiej znalazło się w nowym kalendarzu firmy Pfleiderer.
XY ankamierzejewska - obroniła dyplom na wrocławskiej ASP, jest stypendystką Ministra KiDzN oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Maluje ekspresyjnie duże formaty. Używa farb akrylowych. Cechą charakterystyczną jej malarstwa jest zderzenie rysunku z płaszczyznami czystych, płasko położonych kolorów. Eksperymentuje z różnymi podkładami malarskimi, o wyjątkowej fakturze i kolorze, które często stają się częścią kompozycji obrazu.

Współpraca z firmą Pfleiderer rozpoczęła się od pomysłu wykorzystania jako podobrazi płyt budowlanych mfp® - nietypowe zastosowanie tego materiału stało się początkiem kreatywnej kooperacji. Artystka brała udział w kilkunastu wystawach w kraju i za granicą, m.in. w prestiżowej wystawie "Malarstwo Polskie XX wieku" w warszawskiej Zachęcie. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach m.in. Zachęty oraz Muzeum Miejskiego Wrocławia.

Więcej informacji na stronie artysty: www.artxy.eu

kal 2 kal 3 kal 4 kal 5 kal 6 kal 7 kal 8