Ogłoszono już kolejną edycję konkursu Young Creative Entrepreneur Award 2012. fot. Archiwum

BRYTYJSKI KONKURS DLA KREATYWNYCH

MAC


31.5.2012

WYDARZENIA

British Council ogłosił kolejną edycję konkursu Young Creative Entrepreneur Award 2012, skierowanego do młodych przedsiębiorców kreatywnych. W zeszłym roku nagrodzono w nim Monikę Brauntsch z Kafti Design.

Konkurs Young Creative Enterpreneur (Młody Twórczy Przedsiębiorca) jest organizowany od roku 2004. Odbywa się w różnych krajach świata. Konkurs wyłania kreatywne osoby, nie oceniając jednak ich dorobku twórczego, lecz ich potencjał jako przedsiębiorców i liderów swojej branży.

Tegorocznymi konkursowymi kategoriami są design, moda i media (Young Creative Entrepreneur - Design and Fashion Award 2012 oraz Young Creative Entrepreneur - Media Award 2012).

Jak informują organizatorzy - do udziału w nim zapraszani są młodzi (21-40 lat) przedsiębiorcy z państw gospodarki wschodzącej, wykazujący się sukcesem w branżach związanych z rozrywką i twórczością. Do każdej edycji konkursu przystępuje około 10 państw. Zwycięzcy konkursu we wrześniu tego roku wezmą udział w tygodniowym wyjeździe studyjnym do Wielkiej Brytanii. W poprzednich edycjach podczas wizyt studyjnych laureaci pracowali m.in. pod okiem Toma Dixona.

Zgłoszenia są przyjmowane do 11 czerwca.

Więcej: www.britishcouncil.org/pl/poland-yce.htm