PechaKucha podczas drugiej edycji w grudniu zeszłego roku. fot. Jacek Olszewski i Justyna Chorążak

BŁYSKAWICZNE POMYSŁY BARDZO POŻĄDANE

MM

10.2.2011

WYDARZENIA

Już po raz trzeci w Łodzi odbędzie się PechaKucha Night. Wciąż można zgłaszać się na wydarzenie, które zaplanowano na 18 marca. PechaKucha to otwarta, niekomercyjna impreza, na której spotykają się ludzie różnych profesji i dzielą się swoimi doświadczeniami, projektami i pomysłami z pozostałymi.

- Zaprezentować może się każdy, kto ma coś ciekawego do pokazania i powiedzenia. Wiek, status zawodowy, czy materialny są bez znaczenia, ponieważ liczy się inwencja - przyznaje Marta Wycech z Grupy Cukier, która organizuje marcową imprezę.

W Łodzi PechaKucha odbędzie się po raz trzeci. Miasto dołączyło do grupy ośrodków przygotowujących wydarzenie w zeszłym roku. Po raz pierwszy PechaKucha zagościła w Łodzi w sierpniu 2010 roku. Obecnie podobne imprezy są organizowane w prawie 400 miastach na całym świecie. A wszystko zaczęło się w Japonii, gdzie na pomysł tego typu spotkań wpadli Astrid Klein i Mark Dytham z tokijskiego studia Klein Dytham Architecture. Po raz pierwszy zaproponowali taką formulę wymiany myśli i doświadczeń w 2003 roku.

Najbliższe spotkanie w Łodzi zaplanowano na 18 marca i wciąż można się zgłaszać. Uczestnicy popularnej "Peczakczy" (bo tak z japońskiego wymawia się nazwę imprezy) swoje propozycje przedstawiają według pewnych zasad: 20 x 20, czyli 20 slajdów po 20 sekund na jeden slajd, co daje w sumie 6 minut i 40 sekund prezentacji. Tematem może być niemal wszystko: utworzona niedawno kreatywna przestrzeń, budynek, projekt mebli, kampania reklamowa, kolekcja ubrań, grafika, nowy event, inicjatywa społeczna.

Aby wziąć udział w najbliższym spotkaniu, trzeba wysłać maila do organizatorów(pechakucha.ldz@gmail.com), przesyłając kilka informacji: imię i nazwisko, wiek, zajęcie, obecną pracę, dane kontaktowe - telefon, e-mail, strona www oraz temat i krótki opis planowanej prezentacji wraz z załączeniem trzech przykładowych slajdów.

Spotkanie 18 marca odbędzie się w klubie Improwizacja. Początek o godz. 20.00. Więcej: pechakuchalodz.blogspot.com i www.pecha-kucha.org