AUDI NAGRADZA GRAFIKÓWMAC

27.6.2012

WYDARZENIA

Ponad tysiąc prac graficznych wpłynęło na konkurs Audi Design, skierowany do entuzjastów tej marki, zarówno grafików jak i stylistów. Przed jego uczestnikami postawiono zadanie stworzenia projektu oklejenia nadwozia Audi A1 Sportback. Zwyciężył projekt autorstwa Kuby Biedy.

Uczestnicy konkursu swoje prace mogli wykonywać korzystając z własnych programów do projektowania bądź też z pomocą specjalnego kreatora 3D, który umożliwiał wykonanie projektów online. - Marka Audi od lat przykłada bardzo dużą wagę do kwestii stylistyki swoich samochodów. Dla konstruktorów i projektantów modeli Audi szczególnie ważne jest łączenie walorów użytkowych i artystycznych, a także podążanie za najnowszymi trendami w dziedzinie sztuki, stylistyki, czy architektury - podkreśla Leszek Kempiński, kierownik marketingu i PR marki Audi.w Polsce.

Za najlepszą pracę uznano grafikę autorstwa Kuby Biedy. - Projekt bazuje na figurze trójkąta - najbardziej dynamicznej figurze geometrycznej, poprzez multiplikacje kształtów oraz zestawienie barwne, dynamika karoserii jest dodatkowo podkreślona - mówi o swojej propozycji grafik. W nagrodę weźmie udział w specjalnych warsztatach, podczas których na bazie swej pracy stworzy w pełni profesjonalny projekt grafiki samochodowej. Projekt ten później pojawi się na nadwoziu specjalnej edycji Audi A1 Sportback.

Konkursowe zdecydowało się na przyznanie trzech równorzędnych drugich nagród i aż czterech trzecich. Drugie nagrody otrzymali: Mateusz Zemełko, Kuba Jóźków i Mariusz Kita.

Natomiast laureatami trzecich nagród zostali: Marta Iskrzyńska, Krzysztof Matys, Bartek Nowak oraz Piotrek Bębeńca. Dodatkowo wyróżniono 92 prace.

Więcej: www.a1sportback.pl

I miejsce - Kuba Bieda. fot. Materiały prasowe

II miejsce - Kuba JóŸźków. fot. Materiały prasowe

II miejsce - Mariusz Kita. fot. Materiały prasowe