ARCHITEKTURA NA ŻYWO

MAC

2.3.2011

WYDARZENIA

Warszawska pracownia +48 zaprezentowała najlepszy, zdaniem jury, projekt w finale "Akcji-Kreacja", jaka zakończyła się we Wrocławiu. W zmaganiach uczestniczyło kilka grup i zespołów projektowych z całego kraju. Nagrodę publiczności otrzymała pracownia KameleonLab z Wrocławia.

- "Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo" to cykl spotkań przygotowany z myślą o przybliżeniu szerokiej publiczności istoty pracy architektów oraz umożliwieniu najciekawszym, młodym zespołom projektowym zmierzenia się w twórczej rywalizacji. Akcja trwa 10 godzin, dokładnie tyle czasu architekci mają na stworzenie od podstaw i zaprezentowanie koncepcji budynku - informują organizatorzy akcji.

Do finału, który odbył się w ostatni weekend lutego we wrocławskim Muzeum Architektury, przystąpiło 7 grup z całego kraju, które zostały wyłonione w zeszłym roku. Były to: Tabanda (Gdańsk), Modero Architekci (Katowice), NArchitekTURA (Kraków), Libido Architects (Łódź), mode:lina architekci (Poznań), +48 Grupa Projektowa (Warszawa) oraz KameleonLab (Wrocław).

Wszystkie zespoły dopiero na miejscu dowiedziały się, z jakim tematem zmierzą się podczas finałowej architektonicznej rozgrywki. W tym roku temat brzmiał "Transformacja otoczenia oraz sfery wejściowej Muzeum Architektury we Wrocławiu". Od rana grupy przygotowywały plany, rysunki, wizualizacje, a także makiety dotyczące zagospodarowania terenu otaczającego muzeum oraz jego identyfikacji wizualnej. Natomiast wieczorem przedstawiły swoje pomysły jurorom oraz publiczności, która przez cały dzień mogła obserwować prace architektów a nawet włączać się do powstawania projektów.

Zdaniem jury najlepszy projekt zaprezentowała pracownia +48 z Warszawy. Natomiast nagrodę publiczności otrzymała pracownia KameleonLab z Wrocławia. Wyróżnienia jury przyznano również poznańskiej pracowni mode:lina architekci.

Projekt warszawskiej pracowni +48 okazał się najlepszy w finale "Akcji-Kreacja". fot. Materiały prasowe

Pracownia +48 otrzymała nagrodę jury. fot. Materiały prasowe

Nagrodę publiczności otrzymał projekt pracowni KameleonLab z Wrocławia. fot. Materiały prasowe