100% DESIGNU TYLKO W LONDYNIE

TWO, KORESPONDENCJA Z LONDYNU

30.9.2011

WYDARZENIA

Już po raz 17. w Londynie odbyły się targi 100% Design, podczas których projektanci i firmy z całego świata prezentowali nowości z wyposażenia wnętrz, nowe materiały, instalacje, rozwiązania architektoniczne czy produkty przyszłości.

Były też krajowe stoiska. Zaprezentowali się na nich Czesi, Francuzi, Norwegowie, Austriacy, Argentyńczycy, Węgrzy, Koreańczycy, Hiszpanie, Tajwańczycy oraz Włosi. Polacy pokazali się z wystawą "The Spirit of Poland" ukazującą oświetlenie Kafti Design, Puff Buff i Emandes. Swoje stoiska miały też firmy Bejot (meble biurowe i do przestrzeni publicznych) oraz Beyond Standards (ławka Coffee bench).

- 100 procent designu znaczy tyle co "dobry design". Wszystkie marki, które zostały starannie wyselekcjonowane i pojawiły się na naszych targach, mają pomagać zaspokajać nasze potrzeby - powiedział Peter Massey, dyrektor targów 100% Design.

Wiele miejsca podczas targów poświęcono jednak nie tylko meblom i ich producentom, ale dyskusji o trendach i materiałach przyszłości. - Pokazujemy i dyskutujemy o materiałach przyszłości, bo przyszłość przynosi gwiazdy jutra już dzisiaj - dodał Peter Massey.

Targi odbyły się w dniach 22-25 września w ramach 9. edycji London Design Festiwal.

Więcej: www.100percentdesign.co.uk

Targi odbyły się już po raz 17. fot. Wojciech Trzcionka

Wystawa "The Spirit of Poland". fot. Wojciech Trzcionka

Swoje stoiska miały też polskie firmy Bejot oraz Beyond Standards. fot. Wojciech Trzcionka